Akcesoria dla gracza. Postaw na dobrą jakość

Akcesoria dla gracza. Postaw na dobrą jakość

Wybierz praktyczne akcesoria dla gracza
Wybierz praktyczne akcesoria dla gracza
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
20.01.2021 14:57

Wybierając akcesoria dla graczy warto wiedzieć, które współczynniki najbardziej wpływają na jakość rozgrywki. Mając do dyspozycji dobrej jakości sprzęt możesz zapewnić sobie sporą przewagę w rozgrywce sieciowej.

Wszystkie sprzęty różnią się od siebie poszczególnymi parametrami, które odpowiadają za precyzję i wygodę użytkowania. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz wybrać sprzęt o dobrym stosunku ceny do jakości.

Jaka mysz dla gracza?

Ceny sprzętu dla graczy są bardzo zróżnicowane, dobra mysz może kosztować kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Droższe urządzenia są nie tylko bardziej dopracowane pod względem konstrukcyjnym, ale również pozytywnie zaskakują w kwestii designu.

Podstawą w sprzętach gamingowych jest dobra czułość sensora. Do wyboru masz sprzęt z sensorem laserowym i optycznym. Ten pierwszy będzie zdecydowanie bardziej precyzyjny, ale przez to również droższy. Myszy z sensorem optycznym mogą być niemal równie precyzyjne, pod warunkiem że postawisz na sprzęt sprawdzonego producenta. Warto zwrócić uwagę na mysz z możliwością regulacji czułości tak, by dopasować ją do różnych poziomów rozgrywki.

Kolejną rzeczą, która ma duże znaczenie podczas gry sieciowej jest przede wszystkim czas reakcji, który powinien być jak najmniejszy – najlepiej, jeśli wynosi 1 ms. Dlatego wybierając mysz gamingową warto zrezygnować z modeli bezprzewodowych i postawić na wersję "na kablu". Za tę samą cenę otrzymasz model z lepszym czasem reakcji.

Klawiatura membranowa czy mechaniczna

W przypadku klawiatury poza wygodą i czasem reakcji liczy się przede wszystkim sam mechanizm działania. Klawiatury dzielimy na membranowe i mechaniczne – te pierwsze są zdecydowanie bardziej popularne szczególnie wśród osób, które używają jej przeważnie do pracy. Pod klawiszem znajduje się membrana skryta pod zabezpieczającą warstwą tworzywa. Po naciśnięciu klawisz napiera na błonę i dociska ją do membrany.

Klawiatury mechaniczne to droższe rozwiązanie, które wyższą cenę rekompensuje wysoką jakością wykonania. Każdy klawisz wyposażono w oddzielny mechanizm, który stawia większy opór podczas pisania czy rozgrywki, co wpływa na komfort użytkowania. Dużą popularnością cieszą się również modele hybrydowe, które łączą w sobie zalety obu elementów.

Odpowiednio dobrane akcesoria mogą zapewnić ci odrobinę przewagi nad przeciwnikami w rozgrywkach online, jednak większa część sukcesu zależy od twoich umiejętności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)