AirBulb - grająca żarówka

AirBulb - grająca żarówka
Źródło zdjęć: © chip.pl

25.03.2014 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli lubicie słuchać muzyki, a nie chcecie psuć estetyki wnętrza głośnikami czy innym sprzętem audio, warto zainteresować się jednym z najnowszych projektów z Kickstartera.

Coraz więcej urządzeń domowego użytku chce aspirować do miana "inteligentnych". Smart żarówki z modułami Bluetooth, dzięki którym możliwe jest ich włączanie i regulacja temperatury barw pojawiają się powoli w sklepach. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o LG Smart Lamp, która oprócz powyższych funkcji oferuje także kilka ciekawostek w rodzaju świetlnego budzika czy trybu pulsującego w rytm muzyki.

AirBulb to najnowszy wynalazek z Kickstartera, który jest czymś w rodzaju połączenia nowoczesnej żarówki LED-owej z bezprzewodowym głośnikiem. Nie jest to pierwszy tego typu pomysł, ale z pewnością jeden z najbardziej rozbudowanych. Oprócz bezprzewodowego słuchania muzyki (wbudowane w aplikację są także relaksacyjne utwory) możemy ustawić również funkcję informującą nas o przychodzącym połączeniu czy powiadomieniach z portali społecznościowych przy pomocy świetlnych sygnałów. Żarówka może też zaświecić w wybrany sposób, jeśli bateria w naszym smartfonie będzie na wyczerpaniu. AirBulb pozwoli nam także zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie o 8. proc. zużycie energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Jej żywotność określona jest na 40 tys. godzin, a więc około 4,5 roku.

Na razie twórcy zbierają pieniądze na sfinansowanie produkcji przy pomocy Kickstartera. Na zebranie jeszcze 5. tys. dolarów mają 34 dni. Za pojedynczy egzemplarz AirBulb zapłacimy 59 dolarów, a więc znacznie mniej niż za konkurencyjny produkt LG.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple ma tylko 60 dni, inaczej zniknie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)