Aero2 wprowadza kody captcha

Aero2 wprowadza kody captcha

Aero2 wprowadza kody captcha
Źródło zdjęć: © WP.PL
02.04.2014 10:00, aktualizacja: 04.04.2014 13:47

Od 1. kwietnia Aero2 w usłudze Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) wprowadza kod captcha (obrazek z tekstem), który trzeba będzie przepisać, aby uzyskać dostęp do internetu.

Przez pierwszy tydzień mechanizm będzie wprowadzany sukcesywnie, tak aby każdy użytkownik mógł zapoznać się i przyzwyczaić do nowego sposobu autoryzacji. Oznacza to, że nie będzie konieczności wpisywania kodu przy każdym wznowieniu sesji. Po tym okresie, autoryzacja przez mechanizm captcha będzie wymagana co godzinę.

Przy ponownym połączeniu system przekieruje każde połączenie internetowe z przeglądarki na stronę www z kodem captcha. Po podaniu prawidłowej odpowiedzi strona poinformuje użytkownika o przyznaniu mu 60 minut bezpłatnego dostępu do internetu.

Aero2 przygotowało także specjalną procedurę dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku. Taki użytkownik może złożyć wniosek o wyłączenie mechanizmu captcha. Wraz z wnioskiem należy przesłać jeden z dokumentów:

- skan orzeczenia potwierdzającego znaczny stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku,
- skan legitymacji Polskiego Związku Niewidomych - stwierdzająca znaczny stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku ,
- skan ważnej legitymacji wydanej przez właściwy organ, dokumentująca znaczny stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku ,

Będzie sprawdzana zgodność danych w dokumencie z danymi, które użytkownik podał we wniosku Aero2 o wydanie kary SIM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)