Adwokaci protestują przeciwko porozumieniu ACTA

Adwokaci protestują przeciwko porozumieniu ACTA

Adwokaci protestują przeciwko porozumieniu ACTA
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.01.2012 10:23

Mieszcząca się w Katowicach Okręgowa Rada Adwokacka uchwaliła, że porozumienie ACTA jest zbyt niejasne i ogólne, co umożliwia ingerencję w prawa jednostki i wolność słowa.

- _ Przepisy prawa mające zapewnić ochronę własności intelektualnej, muszą godzić pożądaną skuteczność z zapewnieniem poszanowania praw i swobód obywatelskich, w przeciwnym razie mogą naruszać zasady demokratycznego państwa prawa _ - jak czytamy w uchwale Okręgowej Rady Adwokackiej.

Prawnicy, a więc osoby które potem będą zmuszone dostosować się do ACTA reprezentując obywateli przed sądem, są zdania, że ACTA napisane jest w sposób na tyle niejasny i ogólny, że bez trudności można w nim znaleźć furtki do naruszenia wolności słowa i praw jednostki.

Dodatkowo, adwokaci wyrazili swoje zaniepokojenie faktem, że to międzynarodowe porozumienie nie zostało poddane jakiejkolwiek analizie. - _ Porozumienie nie zostało poddane konsultacjom społecznym, w tym nie zostało zaopiniowane przez środowiska zajmujące się ochroną wolności słowa, praw i swobód obywatelskich _ - czytamy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Znamy wymagania sprzętowe Diablo III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)