Adobe podjęło decyzję. 2020 r. to koniec technologii Flash

Adobe podjęło decyzję. 2020 r. to koniec technologii Flash

Adobe podjęło decyzję. 2020 r. to koniec technologii Flash
Źródło zdjęć: © The Verge
Aleksandra Grzegrzółka
26.07.2017 10:45, aktualizacja: 26.07.2017 11:08

Flash był od dawna krytykowany przez użytkowników, jak i całe środowisko technologiczne.

Niewydajna, wadliwa, a nawet niebezpieczna - takie epitety było słychać już od dawna. Flash nie cieszył się popularnością zwłaszcza u użytkowników smartfonów. Technologia znacząco skracała czas życia baterii urzadzeń moblinych, a także posiadała liczne luki w zabezpieczeniach, co ochoczo wykorzystywali hakerzy. O licznych usterkach podczas użytkowania pewnie nie musimy przypominać.

Obraz
© Quickmeme.com

To wszystko przesądziło o zakończeniu wsparcia firmy Adobe dla tej technologii. Flash zakończy karierę w 2020 r. i pewnie niewielu będzie z tego powodu płakać. Warto dodać, że giganci tacy jak Google, Microsoft, Apple czy Mozilla już od dawna wybierali alternatywne rozwiązania. W swoich przęgladarkach stosują nowe technologie, takie jak np. HTML5. Od dwóch lat Google blokuje nawet reklamy i inne elementy stworzone we Flashu, aby zapewnić swoim użytkowników większy komfort.

Na razie będą się jeszcze pojawiać nowe aktualizacje związane m.in. z bezpieczeństwem Flasha, jak jednak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy, w niektórych rejonach geograficznych wtyczka może zostać wycofana nawet wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)