AdBlock Plus pokaże własną przeglądarkę na Androida

AdBlock Plus pokaże własną przeglądarkę na Androida

AdBlock Plus pokaże własną przeglądarkę na Androida
Źródło zdjęć: © chip.pl
18.05.2015 08:41, aktualizacja: 18.05.2015 11:01

Nie są to pierwsze pogłoski na temat przeglądarki internetowej, nad którą ma jakoby pracować firma Eyeo, twórca programu AdBlock Plus. Ale obecne są już bardziej konkretne i pewne.

Już wcześniej pojawiały się plotki na temat tego, że AdBlock Plus zostanie zaprezentowany w formie odrębnej przeglądarki dla systemu iOS. I na plotkach się skończyło. Nie znaczy to jednak, że nie było w nich ziarnka prawdy. Wiele wskazuje na to, że firma miała taki plan, ale nie udało się go zrealizować.

Nowe informacje są bardziej pewne: już 20 maja AdBlock Plus przedstawić ma własną przeglądarkę internetową przeznaczoną dla systemu Android. Wiemy też, że prawdopodobnie ma ona bazować na silniku Chrome'a.

Cóż, z jednej strony taki ruch ze strony AdBlocka wydaje się dość naturalny i łatwy do zrealizowania - w końcu i tak już od dawna dostępne są mocno integrujące się z przeglądarkami wtyczki AdBlock Plus. Jeśli zatem pojawi się specjalna przeglądarka tej firmy, to w gruncie rzeczy możemy się spodziewać Chrome'a mocno zintegrowanego z AdBlockiem Plus, z nieco zmodyfikowaną obsługą i szatą graficzną. Z drugiej strony - nadal istnieje oczywiście ryzyko, że to znów tylko pogłoski, wyrosłe bardziej na marzeniach zmęczonych reklamami internautów niż na faktach.

Meizu M1 Note - potężny, tani smartfon. Zobacz nasz test!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)