activPilot Comfort - okno, które można zaprogramować

activPilot Comfort - okno, które można zaprogramować
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.10.2012 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zautomatyzowane okno, w którym czas i porę wietrzenia można programować pojawiło się jako nowość na targach Fensterbau w Norymberdze, a dziś jest już dostępne na polskim rynku: nowe okucie do okien umożliwiające automatyczne wietrzenie, niezależnie od obecności użytkownika.

Nowoczesne okucie uchylno-rozwierane activPilot Comfort umożliwia - oprócz tradycyjnego otwarcia i uchylenia okna - także równoległe odsunięcie skrzydła od ramy. Pozwala ono uzyskać szczelinę o szerokości około 6 mm na całym obwodzie skrzydła. Przez tę szczelinę odbywa się wymiana powietrza. Producent zapewnia, że nowy sposób wietrzenia jest efektywny i energooszczędny.

Dzięki specjalnej konstrukcji stalowych zaczepów na ramie okna, zarówno w tej pozycji jak i przy zaryglowanym skrzydle, okucie ma zachowywać wysoką odporność na włamanie (do klasy 2 wg normy ENV 1627-1630). Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy właściwości antywłamaniowe okien nawet podczas wietrzenia –. niezależnie od tego, czy przebywamy w domu, czy poza nim.

Okucie Winkhaus activPilot Comfort PADM jest ponadto wyposażone w funkcję automatycznego wietrzenia. Innymi słowy: w zależności od potrzeb użytkownik programuje okno tak, by wietrzenie odbywało się automatycznie w określonych porach, przez określony czas. Możemy je zaprogramować w taki sposób, by zamykało się samo po 10. 20 lub 30 minutach. Oprócz tego możemy wybrać opcję „wietrzenie cykliczne”: wówczas okno co godzinę będzie ustawiało się w pozycji wietrzenia na 10 minut, a następnie automatycznie się zarygluje.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Rozwiązaniem, które umożliwia programowanie tych wszystkich opcji, jest panel sterujący umieszczony na skrzydle okna. Możemy obsługiwać go zarówno manualnie, jak i zdalnie –. przy pomocy małego, poręcznego pilota. Dzięki zastosowaniu technologii Winkhaus możemy sterować funkcjami okna, nawet do niego nie podchodząc. Jeśli jednak chcemy samodzielnie uchylić skrzydło, możemy to zrobić, wciskając przycisk znajdujący się na panelu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)