Acer wkracza na rynek smartfonów

Acer wkracza na rynek smartfonów

Acer wkracza na rynek smartfonów
17.02.2009 17:00, aktualizacja: 18.02.2009 09:58

Do grona producentów smartfonów dołączyła firma Acer. Podczas targów Mobile World Congress poinformowała o planach wprowadzenia do sprzedaży urządzeń z rodziny Tempo. Będą one wyposażone w ekrany dotykowe i dostarczane z systemem Windows Mobile 6.1.

Acer przejął w ubiegłym roku firmę E-Ten, co niemal natychmiast zaowocowało informacjami o działaniach tego producenta zmierzających do rozpoczęcia produkcji smartfonów. Podczas targów Mobile World Congress, które odbywają się aktualnie w Barcelonie, Acer poinformował, że planuje wprowadzić do sprzedaży tego typu produkty. Smartfony z rodziny Tempo będą wyposażone w ekrany dotykowe i dostarczane z systemem Windows Mobile.

Obraz
© (fot. Acer)

Pierwsze urządzenia, oferowane z systemem Windows Mobile 6.1. trafią do sprzedaży na przełomie marca i kwietnia tego roku. Do dyspozycji użytkowników oddany zostanie między innymi model M900, wyposażony w klawiaturę QWERTY, 3,8-calowy ekran dotykowy oraz czytnik linii papilarnych. Zapewni także możliwość korzystania z modułu GPS i 5-megapikselowego aparatu fotograficznego.
Dla osób, które nie przepadają za klawiaturami QWERTY przygotowany został model F900. wyposażony w 3,8-calowy ekran dotykowy oraz moduł aparatu fotograficznego o rozdzielczości 3,2-megapikseli. Produkt ten zapewni ponadto możliwość korzystania z sieci Wi-Fi.
Ceny urządzeń zostaną podane tuż przed wprowadzeniem smartfonów do sprzedaży. Acer zapowiedział także, że pracuje nad kolejną generacją produktów wykorzystujących system Windows Mobile 6.5. Trafią one na rynek pod koniec bieżącego roku. Co ciekawe firma jest także zaangażowana w prace nad smartfonami funkcjonującymi pod kontrolą innych systemów operacyjnych, wśród których znajduje się między innymi Android. W tym przypadku nie ujawnia jednak żadnych szczegółów technicznych, czy też informacji o datach wprowadzenia tego typu produktów do sprzedaży.
Działania, które podejmuje Acer mają docelowo zapewnić tej firmie miejsce w gronie pięciu największych producentów smartfonów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)