Acer Iconia Tab W500 - połączenie komputera PC i tabletu

Acer Iconia Tab W500 - połączenie komputera PC i tabletu

Acer Iconia Tab W500 - połączenie komputera PC i tabletu
Źródło zdjęć: © Acer
06.06.2011 11:48, aktualizacja: 06.06.2011 12:04

Acer opracował tablet ICONIA TAB W500 o ciekawej konstrukcji, który ma skutecznie łączyć najlepsze cechy tabletu i komputera PC. Po raz pierwszy, nowe rozwiązanie Acera zostało zaprezentowane, na targach CeBit 2011, a teraz wkracza na rynki

Acer opracował tablet ICONIA TAB W500 o ciekawej konstrukcji, który ma skutecznie łączyć najlepsze cechy tabletu i komputera PC. Po raz pierwszy, nowe rozwiązanie Acera zostało zaprezentowane, na targach CeBit 2011, a teraz wkracza na rynki.

Acer ICONIA TAB W50. jest tabletem z multidotykowym ekranem o przekątnej 10,1 cala oraz stacją dokującą wyposażoną w pełnowymiarową klawiaturę Chiclet. Acer ICONIA TAB W500 ma większe możliwości niż typowy tablet. Producent tłymaczy, że Acer ICONIA TAB został pomyślany jako urządzenie dla osób, które chcą korzystać z ekranu dotykowego, ale jeszcze nie są gotowe całkowicie pożegnać się z klawiaturą.

Obraz
© (fot. Acer)

Pełnowymiarowa klawiatura Chiclet pełni też funkcję stacji dokującej. Ponadto, jest wyposażona w urządzenie wskazujące Acer FineTrack z dwoma przyciskami, umożliwiającymi nawigowanie, gniazdo Ethernet oraz port USB do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Punktem początkowym do uruchamiania dotykowych funkcji tabletu ICONIA TAB W50. jest interfejs Acer Ring. W skład oprogramowania, uruchamianego poprzez wspomniany interfejs wchodzą między innymi aplikacje: Clean Disk do zarządzania dyskiem twardym, Snipping Tool do szybkiego kopiowania fragmentów ekranu, Device Control do konfigurowania ustawień tabletu, Camera do sterowania kamerą internetową Acer Crystal Eye Webcam, Game do szybkiego uruchamiania zainstalowanych gier, a także kalkulator.

Interfejs Acer Ring jest też wyposażony w zakładki AppCards ułatwiające przeglądanie oraz uruchamianie aplikacji dotykowych: przeglądarki TouchBrowser, SocialJogger do łączenia się z serwisami społecznościowymi, My Journal do zbierania fragmentów ulubionych serwisów WWW i łączenia ich w jedną stronę, clear.fi do wyszukiwania, udostępniania oraz odtwarzania plików multimedialnych z urządzeń w sieci domowej.

Obraz
© (fot. Acer)

Oprogramowanie clear.fi oraz port HDMI pozwalają na strumieniowe przesyłanie multimediów z tabletu Acer ICONIA TAB W50. do wszystkich urządzeń, które są podłączone do sieci domowej i są wyposażone w system clear.fi.

Tablet Acer ICONIA TAB jest wyposażony w system operacyjny Windows 7. procesor AMD C-50 oraz układ graficzny AMD Radeon HD6250. W urządzeniu zastosowano również kartę Wi-Fi, modem 3G (w wybranych modelach), czy Bluetooth 3.0. Ponadto, dwie kamery internetowe Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1,3 megapiksela, znajdujące się z przodu oraz z tyłu tabletu, umożliwiają prowadzenie wideo-czatów i wideorozmów, a także nagrywanie filmów HD.

Dostępne konfiguracje:

Iconia Tab W500 - 10. WXGA (1280x800), AMD C-50 Dual Core, 2GB RAM, 32GB SSD, 802.11bgn, kamera 1.3MP(tył)+1.3MP(przód), Bluetooth, opcjonalna klawiatura, cena 2199 zł brutto

Iconia Tab W501 - 10” WXGA (1280x800), AMD C-50 Dual Core, 2GB RAM, 32GB SSD, 802.11bgn, 1.3MP(tył)+1.3MP(przód), Bluetooth, modem 3G, opcjoanlna klawiatura, cena 2599 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)