Acer Extensa 15 - laptop typowo do pracy

Acer Extensa 15 - laptop typowo do pracy

Acer Extensa 15 - laptop typowo do pracy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.07.2014 15:01

Acer wprowadził na rynek nową serię notebooków Extensa 15, na który składają się dwa modele EX2510 i EX2509. Komputery zostały wyposażone w ekrany o przekątnej 15,6”, procesor Intel Core czwartej generacji (w modelu EX2510) lub Intel Celeron/Pentium Quad Core (w modelu EX2509) oraz pracują pod kontrolą systemu Windows 8.1.

Notebooki z serii Extensa 1. wyposażone są w dwa głośniki oraz mikrofon oparty na technologii MEMS (Micro Electro Mechanical Systems), która zabezpiecza go przed uszkodzeniem i zapewnia o 5 dB większą czułość. Wyświetlacz LED z matową matrycą jest dostępny w dwóch rozdzielczościach: HD (1366x768 pikseli) oraz FullHD (1920x1080 pikseli). Dla użytkowników wymagających większej mocy obliczeniowej układu graficznego, dostępne są wersje z kartą Nvidia GeForce 800M. Czas pracy na zasilaniu bateryjnym producent oszacował na 7 godzin.

Dostępny touchpad obsługuje sześć podstawowych gestów systemu Windows 8. Klawiatura typu Chiclet charakteryzuje się skokiem wynoszącym 1,7 mm, szerokim rozstawem klawiszy oraz pełną klawiaturą numeryczną. Ponadto, pokryta jest powłoką odporną na odciski palców. Każdy notebook z serii Extensa 15 posiada także wbudowaną aplikację AcerCloud, która umożliwia bezprzewodowy dostęp do dokumentów i plików multimedialnych.

Acer Extensa 1. jest wyposażony w napęd optyczny obsługujący dyski M-DISC. Nowe rozwiązanie do przechowywania danych jest odporne nawet na ekstremalne warunki, a zapisane na nim dane są niemożliwe do nadpisania lub usunięcia. Po zapisaniu na dysku M-DISC, dane mogą być przechowywane nawet przez 1000 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)