ABW przeciw telefonicznym podszywaczom

ABW przeciw telefonicznym podszywaczom
Źródło zdjęć: © WykrecNumer.pl

28.10.2009 13:12, aktual.: 28.10.2009 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykryła, że korzystając z usług telefonicznych, można podszyć się pod inną osobę. Wystarczy trafić do serwisu internetowego Wykrecnumer.pl.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykryła, że korzystając z usług telefonicznych, można podszyć się pod inną osobę. Wystarczy trafić do serwisu internetowego Wykrecnumer.pl - podaje _ Rzeczpospolita _.

Metoda jest prosta - wystarczy zarejestrować się w serwisie, doładować konto, a następnie zestawić odpowiednio połączenia. Na stronie www podajemy własny numer, numer na jaki chcemy zadzwonić oraz numer jaki ma być wyświetlany na aparacie odbiorcy połączenia. System inicjuje najpierw połączenie na numer własny, a następnie na numer docelowy, czyli opłaty pobierane są za dwa połączenia. Oczywiście system posiada też funkcjonalności dostępu wdzwanianego oraz dostępu oddzwanianego.

Obraz
© (fot. WykrecNumer.pl)

Jak przetestował TELEPOLIS.PL, system prezentuje ustawiony numer zarówno w połączeniu zwrotnym jak i w połączeniu docelowym, tym samym taki numer występuje także na billingach. Możliwość ustawienia numeru występuje także dla SMS-ów.

Właściciel serwisu informuje na stronie, że gwarantuje pełną anonimowość. Anonimowości tej boi się ABW, która już poczyniła kroki by procederowi zapobiec.

Według informacji _ Rzeczpospolitej _ ABW przesłała pismo do marszałka Sejmu, prosząc o możliwie jak najszybszą zmianę w ustawie o usługach telekomunikacyjnych. Dla szybkiej reakcji ABW proponuje także, aby za pośrednictwem prezesa UKE niezwłocznie nakazać Inter Group usunięcie zagrożenia. A w razie sprzeciwu - zakazać jej działalność telekomunikacyjną.

ABW widzi w Wykrecnumer.pl zagrożenie dla instytucji państwowych, stąd agencja już podjęła decyzję o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez usługodawcę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)