AbiWord 2.8.2 - zamiast Worda

AbiWord 2.8.2 - zamiast Worda
Źródło zdjęć: © IDG.pl

23.02.2010 18:30, aktual.: 24.02.2010 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli szukasz dobrego edytora tekstu i nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi w postaci arkuszy kalkulacyjnych bądź programów do tworzenia prezentacji zainstaluj edytor AbiWord. To również doskonały wybór jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na aplikacje komercyjne - AbiWord jest darmowy.

AbiWord 2.8.2 to rozbudowany edytor tekstu. Program jest bezpłatny, tworzy go społeczność Open Source. Edytor nie ustępuje funkcjonalnością swoim rozbudowanym odpowiednikom - na przykład komercyjnemu MS Word czy bezpłatnej aplikacji Write wchodzącej w skład pakietu OpenOffice. Jest przy tym szybki, wydajny i ma niewielkie rozmiary. Do codziennej pracy w zupełności wystarczy.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Edytor obsługuje style i ma zaawansowane narzędzia do formatowania tekstu. Program pozwala na wstawiane do tekstu tabelek, pól, ramek, list czy przypisów. Na podstawie użytych w dokumencie styli wygeneruje spis treści, a za pomocą dedykowanego edytora utworzy skomplikowane równania matematyczne.

Interfejs aplikacji jest spolszczony i została ona wyposażona w narzędzia do sprawdzania polskiej pisowni. Ważne jest również to, że odczytuje i zapisuje dokumenty stworzone w formacie OpenOffice i MS Office - AbiWord rozpoznaje prawie trzydzieści formatów dokumentów tekstowych.

Pliki edytora mogą być współdzielone pomiędzy różnymi użytkownikami. Umożliwia to wspólna pracę nad dokumentem. Konta użytkowników definiowane są w programie. AbiWord obsługuje plug-iny. Z poziomu interfejsu programu i na stronie WWW aplikacji dostępnych jest kilkadziesiąt wtyczek.

Minusem programu są kłopoty ze stabilnością. Edytor wiesza się przy wykonywaniu niektórych operacji, zwłaszcza tych wykorzystujących wtyczki.

Informacje: www.abisource.com
Cena: bezpłatny
Pobierz: AbiWord 2.8.2

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)