A-Space - internetowa społeczność agentów i szpiegów

A‑Space - internetowa społeczność agentów i szpiegów

A-Space - internetowa społeczność agentów i szpiegów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.09.2008 14:00, aktualizacja: 08.09.2008 15:46

Amerykańskie agencje rządowe przymierzają się do uruchomienia własnego serwisu społecznościowego przeznaczonego dla swoich pracowników. Będą mogli z niej korzystać zatrudnieni w FBI, CIA oraz NSA.

Serwis społecznościowy o nazwie A-Space ma oficjalnie wystartować 2. września. Przez ostatnie miesiące był intensywnie testowany pod kątem odpowiedniego poziomu zabezpieczeń. Oczywiste jest bowiem, że dostęp do niego będą mieli wyłącznie posiadacze odpowiednich uprawnień. Administratorzy serwisu zapewniają, że system jest w stanie zaalarmować centralę w przypadku jakiegokolwiek podejrzanego zachowania. Za śledzenie poczynań użytkowników odpowiada technologia o nazwie MasterCard.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Czy A-Space stanie się kolejnym miejscem do przechwałek zdjęciami z tajnych misji wojskowych? Jak zapewniają przedstawiciele serwisu, tak się nie stanie. A-Space ma służyć zacieśnieniu współpracy między FBI, CIA oraz NSA. Analitycy wszystkich agencji będą mogli łatwiej porozumieć się w kwestii różnych ważnych zadań oraz szybciej wymieniać między sobą wszelkie materiały dodatkowe, takie jak chociażby zdjęcia satelitarne.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)