95% poczty to spam?

95% poczty to spam?

13.12.2007 15:30

95 na każde 100 wysłanych wiadomości e-mail stanowi obecnie spam - dowiadujemy się z najnowszego wydania corocznego raportu na temat spamu, przygotowanego przez firmę Barracuda Networks.

Statystyki te przygotowano po przeanalizowaniu blisko miliarda wiadomości e-mail, wysłanych do 50 tys. klientów korzystających z oprogramowania Barracuda Networks. Z analiz wynika, że w mijającym roku spam stanowił średnio od 90 do 95% wszystkich wysyłanych wiadomości e-mail. To znacznie więcej niż w roku ubiegłym - wtedy wartość ta szacowana była na ok. 85%. Warto przy okazji wspomnieć, że w 2001 r. niechciane wiadomości reklamowe stanowiły zaledwie... 5% wszystkich e-maili.

Firma przeprowadziła również ankietę na temat spamu wśród menedżerów IT. Aż 57% respondentów stwierdziło w niej, że e-mailowy spam to najgorszy ( najbardziej uciążliwy ) rodzaj niechcianych przesyłek reklamowych. 31% ankietowanych za najbardziej uciążliwą formę niechcianej reklamy uznało wysyłane pocztą foldery i oferty, zaś 12% - telemarketing.

Warto wspomnieć, że nie wszystkie firmy zajmujące się walką ze spamem potwierdzają dane przedstawione przez Barracuda Networks. Symantec twierdzi np., że w 2007 r. spam stanowił ok. 71% wszystkich wiadomości e-mail ( co oznacza wzrost o 25% w porównaniu z rokiem 2006 ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)