80 tys. aplikacji w Marketplace?

80 tys. aplikacji w Marketplace?

80 tys. aplikacji w Marketplace?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.04.2012 11:30

W sklepie mobilnym Microsoftu, Marketplace, ma się znajdować już 80 tys. aplikacji, a każdego dnia pojawiać ma się ponad 300 nowych pozycji - wynika z informacji serwisu All About Windows Phone. Co to oznacza? W zasadzie niewiele - dosłownie i w przenośni.

Jak twierdzi serwis _ All About Windows Phone _, w Marketplace jest już obecnie ponad 82 tys. aplikacji. To trochę zbyt wiele, patrząc na ostatnie oficjalne wyniki sklepu - bariera 70 tys. przekroczona została zaledwie pod koniec marca.

Abstrahując od tych danych warto przytoczyć w tym miejscu prognozy _ ABI Research _. Według nich, w 2012 roku użytkownicy smartfonów pobiorą aplikacje mobilne ponad 35 mld razy. Ile w tym udziału będzie mieć Windows Phone i jego Marketplace? Niewiele.

Według przedstawionych danych, jego udział wynosić będzie zaledwie 2%. Oznacza to dwukrotny wzrost w stosunku do danych sprzed roku, ale to wciąż mało. Z czego będzie wynikać taki obraz?

Jak tłumaczą analitycy, przyczną będą 4 główne czynniki: zbyt mały udział WP7 w rynku i zbyt mały zasięg sklepu Marketplace (obecnie tylko na 54 rynkach). Kolejną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jest brak opcji _ in-app purchasing _ dla aplikacji, która pozwala na przeprowadzenie zakupów z jej poziomu. Ostatnia z nich to brak tabletów pracujących pod kontrolą tego systemu, które mogłyby napędzać rynek aplikacji dla WP7.

Według nich, szansą dla aplikacji dla platformy Windows Phone ma być pojawienie się zaawansowanych telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 8 (co nastąpić ma jeszcze w 201. roku), a także tabletów z systemem Windows 8 (przełom III i IV kwartału 2012).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)