80 procent użytkowników z nieaktualnym Androidem

80 procent użytkowników z nieaktualnym Androidem
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC

23.12.2015 15:26, aktual.: 23.12.2015 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tylko 20 procent użytkowników posiada przenośne urządzenia wyposażone w najnowszą wersje systemu Android. Powyższe dane pochodzą z badania przeprowadzonego w październiku 2015 wśród użytkowników urządzeń z Androidem i aplikację mobilną G Data. Jedną z przyczyn braku aktualizacji jest długie oczekiwanie na nowe wersje wprowadzane przez producentów sprzętu lub nawet ich brak w przypadku starszych urządzeń.

• Android jako furtka do internetu rzeczy.

Począwszy od aplikacji fitness, aż po oprogramowanie w samochodach, coraz więcej urządzeń jest podłączonych do sieci i może być obsługiwanych przez smartfony oraz tablety. Tego typu aplikacje jak i sam system operacyjny Android stają się zatem interesującym celem dla cyberprzestępców.

• Więcej smartfonów z preinstalowanym malwarem.

W niektórych mobilnych urządzeniach pojawia się zmanipulowany firmware. To dość nowy trend, którego nie obserwowano jeszcze kilka lat temu.

• Zaawansowany malware dla bankowości online.

Eksperci z G Data SecurityLabs przewidują wzrost liczby zaawansowanych ataków przeprowadzanych za pośrednictwem złośliwych aplikacji na klientów bankowości internetowej. Dotyczyć to będzie w szczególności systemów Android i Windows.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)