7 tys. Polaków w Second Life

7 tys. Polaków w Second Life

7 tys. Polaków w Second Life
Źródło zdjęć: © Secondlife
30.10.2007 15:30, aktualizacja: 30.10.2007 16:13

Co miesiąc Linden Lab, spółka będąca właścicielem Second Life, publikuje w internecie dane statystyczne dotyczące liczby i aktywności awatarów w wirtualnym świecie. We wrześniu liczba polskich rezydentów SL wyniosła niecałe 7 tys., co i tak dało Polsce 12 pozycję wśród wszystkich krajów.

|

Obraz

|
| --- | Zdecydowanie najwięcej graczy SL pochodzi ze Stanów Zjednoczonych- ponad 156 tys. rezydentów stanowi ok. 30% wszystkich mieszkańców wirtualnego świata. W pierwszej piątce najaktywniejszych narodowości w SL znalazły się jeszcze Niemcy, Brazylia, Japonia oraz Wielka Brytania.

We wrześniu aktywnych Polaków w Second Life, czyli takich którzy conajmniej raz się zalogowali w wirtualnym świecie, było dokładnie 6756 osób. To niewiele, chociaż na tle innych zachodnioeuropejskich krajów to i tak niezły wynik.

Mimo stosunkowo niewielkiej liczby polskich graczy, swoje wirtualne siedziby otwierają kolejne polskie instytucje i firmy. W ostatnim czasie w SL pojawił się m.in. Tygodnik Powszechny, biuro jednego z krakowskich kandydatów PiS na posła, wydawnictwo Znak, biuro ogłoszeń Gratka.pl oraz stadion Euro 2012.

Zobacz także:
Niech o mnie będzie głośno czyli o marketingu Second Life - http://www.internetstandard.pl/news/119124/100.html
Wirtualny wirtualny świat - http://salonik.internetstandard.pl/

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)