60% firm nie chce Windows 7?

60% firm nie chce Windows 7?
Źródło zdjęć: © Microsoft

13.07.2009 10:00, aktual.: 13.07.2009 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Około 60% firm nie jest zainteresowana wdrożeniem systemu Windows 7 po jego premierze 22 października br. Badanie na ten temat przeprowadziła firma ScriptLogic Corp.

Badanie ScriptLogic Corp zostało oparte o próbę 100. respondentów pracujących na stanowiskach administratorów w działach IT. Firma rozesłała swoją ankietę do 20 tys. osób.
Około 60. respondentów zadeklarowało, że nie zamierza w najbliższym czasie wprowadzić do firmy Windows 7. Kolejne 34% osób dodało, że system powinien pojawić się w ich firmach do końca 2010 roku. Tylko 5,4% administratorów zamierza wprowadzić system już w 2009.
Deklaracje administratorów nie są związane z przewidywaną jakością Windows 7. System jak na razie zbiera bardzo dobre recenzje w prasie branżowej. Problemem wydaje się być kryzys ekonomiczny - aż 42% ankietowanych stwierdziło, że najważniejszym powodem, dla którego chcą poczekać z Windows 7, jest "brak czasu i środków". Wyniki innej części ankiety wskazują, że 35% administratorów już od dłuższego czasu stara się oszczędzać na nowościach i rezygnuje z ulepszeń oraz zakupów.
Premiera Windows 7 została zaplanowana na 2. października br. Światowa prapremiera aplikacji odbędzie się w Polsce.
ScriptLogic zajmuje się wspieraniem implementacji Windows oraz bezpieczeństwem. Pełen raport można znaleźć w dokumencie "The Proactive Migration to Windows 7" (PDF w języku angielskim)
.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)