5G: Tej rewolucji już nie da się zatrzymać

5G: Tej rewolucji już nie da się zatrzymać

Michał Prokopowicz
01.08.2023 21:12, aktualizacja: 02.08.2023 07:31

Mało kto z nas zastanawia się na co dzień czy internet, z którego korzysta to 4G czy może już 5G? Jaka jest różnica? Póki wszystko działa, wcale o tym nie myślimy... wszystko się zmienia kiedy internet zaczyna szwankować.

Współczesność przyzwyczaiła nas do tego, że internet jest praktycznie wszędzie. Dobrze niektórzy z nas pamiętają ciągle zajęty telefon stacjonarny w domu, magiczne liczby 0 20 21 22, które było trzeba wpisać, by modem połączył się z internetem. Na szczęście te czasy to relikt przeszłości jak napoje w woreczkach sprzedawane w sklepikach szkolnych.

Dzisiaj nie myślimy, czy mamy internet, ale jaki on jest i przede wszystkim czy wystarczający. To pytanie pojawia się szczególnie wtedy, kiedy faktycznie chcemy z niego "mocniej korzystać". Mowa o graniu online, spotkaniach z kamerami i dużą ilością osób, w końcu, by nie ograniczać się w codziennej rozrywce i pracy. Dzięki tym wymaganiom 5G staje się coraz powszechniejsze.

Podczas Tech Summer Challenge przez kilka dni podróżując po Warmii i Mazurach szybki internet mobilny od Plusa pomógł nam w spotkaniu redakcji, pozwolił w leśnych okolicznościach przyrody czerpać z rozrywki XXI wieku, mało tego urządziliśmy sobie kino nad jeziorem...

Michał Prokopowicz, dziennikarz WP Tech

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)