55 cali to już za mało. Przyszłość należy do gigantycznych ekranów

55 cali to już za mało. Przyszłość należy do gigantycznych ekranów

Źródło zdjęć: © materiały partnera
03.07.2023 17:41

Dziś telewizor przywodzi na myśl zupełnie inne skojarzenia niż jeszcze 10-15 lat temu. Znacznie zmieniły się także nasze oczekiwania wobec tej kategorii urządzeń i preferencje wobec rozmiaru ekranu. Telewizory o przekątnej 32 czy 40 cali to obecnie już rzadkość na sklepowych półkach. Zdecydowanie częściej wybieramy te 55 czy 65-calowe, ale nawet one przestają być wystraczająco duże. Obecnie na sklepowych półkach pojawiają się już telewizory o przekątnej 98 cali. Okazuje się, że gigantyczny ekran to nie jest tylko pieśń przyszłości, ale namacalna rzeczywistość.

W tym zachodzącym procesie zmian i preferencji niebagatelną rolę odgrywa cena. W 2013 Samsung sprzedał w Polsce pierwszy telewizor Ultra HD S9 o przekątnej ekranu 85", który kosztował 149 tys. złotych. Był to pierwszy tak duży ekran 4K w ofercie firmy, dostępny w polskich sieciach handlowych. Dekadę później w sklepach można kupić jeszcze większe ekrany, takie jak Samsung QLED Q80C czy Samsung Neo QLED QN90A o przekątnej nawet 98", ale za wielokrotnie niższą cenę, zaczynająca się od 30 tys. złotych.

Co ciekawe, większe przekątne zyskują coraz większe zainteresowanie wśród nabywców w kraju nad Wisłą. Według firmy badawczej GfK na przestrzeni ostatnich 5 lat Polacy coraz chętniej kupują telewizory z ekranami o przekątnej 75" i większe. Jesteśmy w czołówce Europy, wyprzedzając po tym względem Francuzów, Brytyjczyków, Hiszpanów czy Włochów. W niewielkim stopniu prześcigają nas tylko Niemcy, zajmując tym samym szczyt podium.

Największe domowe kino

© materiały partnera

Rosnąca popularność dużych ekranów jest efektem także coraz lepszej jakości obrazu. Rozdzielczość 4K to już zaś standard. W tym kontekście warto podkreślić, że duży ekran nie uznaje kompromisów w kontekście technologii. Dokładnie odwzorowanie kolorów, szczegółów i wyraźny kontrast to elementy, które mają ogromny wpływ na wrażania z oglądania. Zwłaszcza, gdy chodzi o tak gigantyczne przekątne, jak 98 cali.

© materiały partnera

Dlatego też telewizor QLED Q80C o przekątnej 98" będzie doskonałym wyborem dla widzów, którzy chcą doświadczyć kinowych wrażeń w domowym zaciszu. Tak duży obraz zaprasza do zanurzenia się w świecie filmowym lub widowisku sportowym, dając poczucie współuczestnictwa. O realizm i dynamikę obrazu zadba Neuronowy Procesor AI Quantum 4K. Bazując na sztucznej inteligencji, poprawia oglądane obrazy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu widzowie mogą liczyć na optymalne wrażenia, jak najbardziej zbliżone do rozdzielczości 4K, niezależnie od jakości źródłowych cyfrowych materiałów wideo. Ponadto sztuczna inteligencja optymalizuje techniki skalowania, redukcji szumów, zwiększania ostrości i pogłębiania czerni, zapewniając najwyższą jakość obrazu na bardzo dużym ekranie. W efekcie z łatwością dostrzeżemy detale na strojach zawodników sportowych czy kostiumach bohaterów filmowych.

Tak duży ekran nie oznacza wcale, że mamy do czynienia z masywną konstrukcją. Telewizor wyróżnia Wyjątkowo Smukły Design. Innymi słowy, minimalistyczna oprawa wtapia się w otoczenie, sprawiając, że nic nie jest w stanie odwrócić naszej uwagi od ekranu.

© materiały partnera

Wszyscy wiemy, że podczas maratonów filmowych czy oglądania widowisk sportowych, dźwięk jest równie ważny co obraz. W modelu Q80C niezapomnianych wrażeń kinowych dostarczy technologia Dolby Atmos®, która w połączeniu z wielokanałowymi wbudowanymi głośnikami zapewni niezwykle porywające, wgniatające w fotel brzmienie.

Kiedy już zasiądziemy wygodnie przez telewizorem, ważną kwestią jest także szybkość i prostota obsługi. Dlatego telewizor jest wyposażony w Smart Hub, który jest jeszcze bardziej intuicyjny w użytkowaniu. Z poziomu wygodnego menu widzowie mają dostęp do wszystkich najpopularniejszych platform VOD, takich jak Netflix, Disney+, HBO Max czy player. Warto pamiętać, że Smart TV to jednak nie tylko firmy i seriale, lecz także aplikacje muzyczne, takie jak Spotify lub Tidal, czy też takie pozwalające śledzić na bieżąco wydarzenie na świecie, jak choćby BBC.

© materiały partnera

Tylko do 9 lipca można skorzystać z wyjątkowej promocji na model Q80C 98". W ramach przedsprzedaży użytkownicy będą mogli otrzymać voucher na usługę kalibracji, wykonaną przez specjalistów ze SKALIBRUJTV.pl. Szczegóły promocji oraz regulamin dostępny na www.superbigtv.samsung.pl/

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie