50% Polaków korzysta z Internetu

50% Polaków korzysta z Internetu

50% Polaków korzysta z Internetu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
12.01.2009 22:33, aktualizacja: 13.01.2009 09:33

Według najnowszych badań MillwardBrown SMG/KRC już prawie połowa Polaków posiada dostęp do Internetu. Jeszcze daleko nam do średniej w Unii Europejskiej, jednak ten dystans wciąż się zmniejsza.

Jak wynika z badań MillwardBrown SMG/KRC, już 47,1% Polaków cieszy się z posiadania dostępu do Internetu.
Najszerszą grupę stanowią osoby w wieku 2. - 39 lat. W 51% przypadków są to mężczyźni. Poza tym są to osoby zamieszkujące wielkie aglomeracje, choć i to pomału się zmienia, gdyż Internet dynamicznie wchodzi do małych miasteczek i wsi.

Obraz

"Można mówić, że Internet to branża technologiczna, jednak o wiele częściej rozpatruje się to w kategoriach społecznych. Pamiętajmy, że Internet to nic innego jak inny sposób komunikacji. Więc z jednej strony obecne wyniki zależą od poziomu technologicznego w całym kraju, a z drugiej mówią nam o otwartości społeczeństwa" - mówi PC World socjolog zmian społecznych Ireneusz Kupidurski.

Jak wynika z badań przeprowadzonych w okresie od września do listopada minionego roku, blisko 72 procent osób mających dostęp do Internetu korzysta z niego codziennie, 17% kilka razy w tygodniu, a 5% raz na tydzień. Poza tym aż 88% badanych korzysta z Internetu w domu, 23 procent w pracy, a 9% w szkole lub na uczelni. Jedynie 1% przegląda strony internetowe w kawiarence.

Mimo dosyć wysokiego poziomu dostępu do Internetu, dynamika wzrostu w ciągu 2008 roku spadła. Przez miniony rok przybyło zaledwie 4% nowych użytkowników, czyli o 6% mniej, niż w roku 2007. Polskie społeczeństwo albo zbliża się do granicy swoich możliwości, albo czeka na drugi oddech w postaci sieci szerokopasmowych.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)