5 przydatnych akcesoriów do twojego smartfona

5 przydatnych akcesoriów do twojego smartfona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.03.2015 14:52, aktual.: 29.12.2016 08:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość z nas myśląc o akcesoriach do telefonów myśli jedynie o etui ochronnym lub folii zabezpieczającej ekran przed porysowaniem. Bezsprzecznie to dobry wybór pozwalający zaoszczędzić mnóstwo problemów w przyszłości. Rynek jest pełny dodatków, które mogą zwiększyć możliwości twojego smartfona. Zgubione klucze, albo portfel? Ten problem może przestać istnieć. Świetne zdjęcia selfie, albo przedłużone życie baterii nie jest już dziś problemem. Wybraliśmy pięć ciekawych akcesoriów, które pomogą zwiększyć możliwości twojego telefonu.

Większość z nas myśląc o akcesoriach do telefonów mówi jedynie o etui ochronnym lub folii zabezpieczającej ekran przed porysowaniem. Bezsprzecznie to dobry wybór, pozwalający zaoszczędzić mnóstwo problemów w przyszłości. Rynek jest pełny dodatków, które mogą zwiększyć możliwości twojego smartfona. Zgubione klucze, albo portfel? Ten problem może przestać istnieć. Świetne zdjęcia selfie, albo przedłużone życie baterii nie jest już dziś problemem. Wybraliśmy pięć ciekawych akcesoriów, które pomogą zwiększyć możliwości twojego telefonu.

1 / 5

Koniec z szukaniem kluczy i portfela

Obraz
© Materiały prasowe

Dzięki gadżetowi Kensington Proximo Tag Tracker możliwe jest łatwe i szybkie odnalezienie przedmiotów codziennego użytku. Jeśli należysz do grupy osób, które notorycznie gubią klucze, portfel, albo zapominają zabrać walizki z lotniska, to produkt Kensingtona będzie dla ciebie istnym zbawieniem. Zasada działania jest bardzo prosta. Specjalny moduł w formie niewielkiego breloczka przypinamy do kluczy lub innego przedmiotu, który zawsze chcemy mieć "na oku". Po sparowaniu breloka z telefonem poprzez Bluetooth będziemy informowani, kiedy tak oznakowany przedmiot utraci łączność z telefonem. Co więcej, z poziomu aplikacji w telefonie będziemy mogli uruchomić sygnał dźwiękowy / świetlny w breloku i w ten sposób odnaleźć zagubiony przedmiot. Koszt produktu Kensingtona to od 65 do 85 zł w zależności od wersji. Na rynku znajdziemy podobne systemy innych producentów np. Prestigio.

2 / 5

Wygodne selfie i zdjęcia

Obraz
© Materiały prasowe

Ten prosty gadżet, którego cena wynosi poniżej 30 zł może być świetnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników fotografii. Uniwersalny uchwyt pasuje do znakomitej większości telefonów na rynku, niezależnie od ich rozmiaru, kształtu i co bardzo ważne - umiejscowienia soczewki aparatu. Pewne mocowanie i regulowany na długość wysięgnik, pozwala nam wygodnie wykonywać autoportrety nie tylko sobie, ale także całej grupie osób, dzięki czemu nie musimy nikogo prosić o pomoc. Gadżet nadaje się również na wszelkiego rodzaju imprezy masowe np. koncerty. Dzięki wysuwanemu ramieniu będziemy mogli robić zdjęcia i nagrywać materiały wideo ponad głowami osób stojących przed nami.

3 / 5

Przenośny alkomat

Obraz
© Materiały prasowe

Za około 100 zł możemy stać się posiadaczem miniaturowego alkomatu podłączanego do smartfona. Jego niewielkie rozmiary i zasilanie bezpośrednio z baterii naszego telefonu sprawiają, że zawsze możemy go mieć przy sobie. Ipega - bo tak nazywa się urządzenie - podaje dokładne wskazania ilości alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Obok wskazań widocznych na wyświetlaczu, urządzenie poinformuje nas także o przekroczeniu dozwolonego stężenia poprzez zmianę koloru podświetlania. Oczywiście, urządzenie nie jest tak dokładne jak legalizowane alkomaty będące na wyposażeniu policji, niemniej pozwala z dość dużą dokładnością określić, czy możemy już usiąść za kierownicę, czy jednak powinniśmy skorzystać z komunikacji miejskiej.

4 / 5

Ekstra zasilanie dla smartfona

Obraz
© Materiały prasowe

Obok banków energii na rynku dostępne są specjalne obudowy do smartfonów z wbudowanym akumulatorem. Ich przewagą nad zewnętrznymi akumulatorami podłączanymi poprzez kabel USB jest to, że zawsze mamy je podłączone do telefonu. Po umieszczeniu smartfona w obudowie natychmiastowo uzyskujemy dostęp do zastrzyku dodatkowej energii. Co więcej, nasza obudowa z wbudowanym Power Bankiem ładowana jest jednocześnie z telefonem, co skutecznie chroni nas przed zapominalstwem. Akumulatory stosowane w takiego rodzaju obudowach mają pojemność około 2500 mAh - pozwala to na mniej więcej dwukrotne wydłużenie czasu pracy naszego urządzenia. Koszt takiego gadżetu to około 250 zł. Niestety, obudowy dostępne są tylko dla najpopularniejszych modeli smartfonów. W takiej sytuacji zawsze możemy zdecydować się na klasyczny Power Bank. Pamiętajmy, aby wybrać model, którego pojemność nie będzie niższa niż 4000-5000 mAh. Za urządzenie o takiej pojemności nie powinniście zapłacić więcej niż 60-70 zł.

5 / 5

Porozmawiaj sobie przez rękawiczki

Obraz
© Materiały prasowe

Co prawda zima dobiega już końca, jednak pogoda wciąż nas nie rozpieszcza. Dla osób, którym ciągle zimno w dłonie, przydatnym gadżetem będą rękawiczki Hi-Call Gloves. Dzięki nim, nie dość, że będzie nam ciepło w ręce podczas rozmowy telefonicznej, to jeszcze będziemy mogli się poczuć jak agenci Secret Service. Rękawiczki posiadają wbudowany w mikrofon, głośnik i akumulator. Po naładowaniu rękawiczek (trwa to 30 minut) gadżet pozwoli na 20 godzin rozmowy lub 10 dni pracy w trybie czuwania. Rękawiczki komunikują się ze smartfonem poprzez Bluetooth, a ich specjalna powłoka zastosowana na palcach umożliwia obsługę ekranów dotykowych. Cena: 50 Euro (około 210 zł).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)