5 najlepszych wyszukiwarek Torrentów

5 najlepszych wyszukiwarek Torrentów

5 najlepszych wyszukiwarek Torrentów
28.02.2011 11:46, aktualizacja: 28.02.2011 12:13

Jak najszybciej ściągnąć najnowszą wersję OpenOffice? Gdzie znajdziesz darmowe albumy Nine Inch Nails i Radiohead? Oto zestawienie stron z plikami torrent, które powinny ułatwić ci życie.

Pliki torrent utrzymywane są na wielu różnych stronach internetowych. Problem w tym, że niektóre witryny są lepsze, niektóre gorsze i dosyć trudno się w tym połapać. Najważniejszą zasadą podczas pobierania jest odnalezienie pliku torrent, który ma najwięcej seedów oraz peerów. Seed to osoby, które pobrały ów plik w całości i udostępniają go innym, peer –. osoby które są w trakcie pobierania tego pliku, ale nie mają go jeszcze w całości. Oczywiście jeżeli przy jednym i drugim będzie widniała liczba 1 lub 2, może się okazać że pliku nie ściągniemy, gdyż po drugiej stronie globu właśnie zapada noc i osoba udostępniająca wyłączy komputer.

Obraz
© BitTorrent to najpopularniejszy sposób na przesyłanie plików P2P (fot. Chip.pl)

Dlatego zamiast szukać odpowiedniej strony i pliku, warto znać witryny, które zrobią to za nas. Tego typu multiwyszukiwarki mają "pod sobą" kilkanaście różnych stron z torrentami. Dzięki temu nie musimy odwiedzać wszystkich, wystarczy jedną. Kłopot polega na tym, że tych wyszukiwarek też jest kilka. Niektóre są wygodniejsze, niektóre nieco mniej. Oto zupełnie subiektywne zestawienie pięciu najlepszych.

Torrentz.eu
adres: www.torrentz.eu

Krótkie podsumowanie: Torrentz.eu aktualnie indeksuje 1. 612 515 aktywnych plików torrent z 51 857 830 w 33 domenach. Są to m.in. takie witryny jak ThePirateBay, Vector, BT-Chat, 1337x, a więc same potęgi. Jeżeli czegoś nie znajdziesz na Torrentz.eu – plik prawdopodobnie nie istnieje.

Chociaż strona jest do bólu prosta, twórcy udostępnili użytkownikom dwa pluginy. Pierwszy pozwala na zintegrowanie wyszukiwarki z klientem µTorrent, drugi –. z przeglądarką internetową. Więcej nie trzeba.

Obraz
© Torrentz.eu to jedna z najpotężniejszych wyszukiwarek torrentów. (fot. Chip.pl)

Torrent Scan
adres: www.torrentscan.com/pl

Wyszukiwarka już na samym początku zaskakuje polskim interfejsem. Co prawda nie jest on niezbędny, gdyż obsługa strony jest banalnie prosta. Tak czy inaczej pochwalamy tego typu inicjatywę.

Torrent Scan wprawdzie oferuje wyszukiwanie w wielu witrynach z plikami torrent, jednak proces jest nieco bardziej irytujący, niż w przypadku Torrentz.eu. O co chodzi? W pole wyszukiwania wpisujemy Big Buck Bunny, czyli tytuł darmowego filmu 3. stworzonego w aplikacji Blender. Jako pierwsze wyświetlają się wyniki z SUMOTorrent i ręcznie musimy zobaczyć, jak sytuacja wygląda na innej witrynie, czyli np. TorrentDownloads, czy też BTjunkie. Tak czy inaczej można znaleźć to, czego szukamy.

Obraz
© Torrent Scan ma jedną istotną zaletę - polski interfejs. (fot. Chip.pl)

nowtorrents
adres: www.nowtorrents.com

Kolejną wyszukiwarką torrentów, która potrafi przeszukać kilka stron z plikami tego typu jest nowtorrents. Zaletą mechanizmu wyszukiwania zastosowanego przez programistów jest to, że wyniki są domyślnie sortowane po seedach. Czyli tak, jak należy.

Obraz
© nowtorrents wyniki wyszukiwania przedstawia w całkiem zgrabny sposób (fot. Chip.pl)

TorrentScoop
adres: www.torrentscoop.com

Witryna do złudzenia przypomina główną stronę Google. Niemal wszystko jest identyczne prócz dużo większych i bardziej irytujących reklam. Wyniki wyszukiwania przedstawiane są w podobny sposób jak robi to Google. Czy to dobrze? Nie. Prócz skopiowania layoutu twórcy TorrentScoop zapomnieli dodać funkcjonalności przydatnej przy plikach torrent. Sortowanie po seedach? Nieobecne, albo mocno nieintuicyjne, gdyż nie mogę go odnaleźć.

Obraz
© TorrentScoop do złudzenia przypomina pewną popularną wyszukiwarkę. (fot. Chip.pl)

Torrent Meta Search
adres: metasearch.torrentproject.com

Świetna wyszukiwarka, która przekopuje takie strony jak BTjunkie, The Pirate Bay, isoHunt, czy też NewTorrents. Co bardzo istotne, wyniki wyszukiwania ze wszystkich stron prezentowane są w jednym miejscu. Nie trzeba klikać, aby każdą z nich przeszukać oddzielnie. W prosty sposób można także posortowac wyniki po kategorii, seedach, peerach, czy też rozmiarze.

Obraz
© Poszukiwania OpenOffice przez torrenta nie jest najlepszym pomysłem (fot. Chip.pl)

W mym personalnym rankingu numerem jeden zostaje Torrentz.eu. Ma dobry algorytm wyszukiwania i jest banalnie prosty w obsłudze. Na drugim miejscu –. Torrent Meta Search. Ta mało znana witryna pozytywnie mnie zaskoczyła. Reszta prezentowanych stron, mimo dużej popularności, jest w mojej opinii dużo mniej wygodna od wyżej wskazanych. Pamiętajcie jednak, że piracić nie wolno, osobę seedującą dosyć łatwo namierzyć, a mydło w płynie trudno się zbiera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)