5 lat Opery w Polsce

5 lat Opery w Polsce

5 lat Opery w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.12.2011 14:05, aktualizacja: 09.12.2011 14:18

Pamiętasz rok 2006? Opera Mini dopiero rozpoczęła drogę do stania się najpopularniejszą na świecie przeglądarką mobilną, a Opera 9 była najnowszą wersją przeglądarki desktopowej.

W roku 200. Daniel Craig wcielił się w nowego Bonda, ludzie uwielbiali My Space i nikt nie słyszał o iPhone’ach. Naprawdę. W tym samym roku Opera otworzyła w Polsce swoje biuro złożone z 23 pracowników.

- Ostatnie pięć lat było najprawdopodobniej największym krokiem naprzód w historii technologii webowych. Uczestniczenie w tym postępie było z perspektywy biura w Polsce wyjątkowo ekscytujące –. powiedział Krystian Kolondra, dyrektor Opery w Polsce. – Od Opery Mini, Opery Mobile i przeglądarki desktopowej poczynając, a na Opera TV Store kończąc, Opera w Polsce uczestniczyła we wszystkich znaczących projektach firmy.

W ciągu tych pięciu lat Opera w Poslce rozrosła się dziesięciokrotnie –. do niemal 200 pracowników. Dzięki utalentowanym programistom z wrocławskiego i warszawskiego biura, Opera w Polsce stała się największym zagranicznym oddziałem firmy, a jednocześnie kluczowym elementem w jej globalnej strukturze.

- Sto lat, sto lat…. - zaśpiewał po polsku Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Niestety bardzo ciężko jest mi zaśpiewać resztę, ale obiecuję nauczyć się do czasu świętowania dziesiątej rocznicy. Polscy pracownicy wykonali świetną robotę w ostatnich latach i muszę szczerze powiedzieć, że dzięki ich pomysłowości, zaangażowaniu i poświęceniu zmienili naszą całą firmę.

Kalendarium Opery w Polsce

2006 - Pierwsze biuro we Wrocławiu z 2. pracownikami

2007 - Prace nad optymalizacją mobilnych przeglądarek dla największych operatorów I producentów telefonów na świecie

2008 - Początek prac nad platformą interfejsu, która zrewolucjonizuje Operę Mini I Operę Mobilę, zapewniając im ten sam interfejs na wielu platformach i urządzeniach - Powstanie zespołu zajmującego się przeglądarką desktopową

2009 - Przekroczenie liczby 10. pracowników - Nowe biuro w Warszawie z kolejnymi 30 pracownikami

2010 - Opera otwiera w Warszawie nowe data center, które kompresuje strony internetowe dla milionów użytkowników Opery Mini na świecie

- Opera Mini na iPhone’a rozwijana w Polsce staje się jedną z najchętniej pobieranych aplikacji w historii AppStore’a

- Premiera Opery 1. z platformą rozszerzeń powstałą we wrocławskim biurze

2011 - Rozwój produktów na telewizory zostaje ulokowany w Polsce i zarządzany przez Krystiana Kolondrę, nowego SVP Opery odpowiedzialnego za tę gałąź produktów. Opera po raz pierwszy prezentuje Opera TV Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)