450 Mb/s w testach LTE-A Plusa i Ericssona

450 Mb/s w testach LTE‑A Plusa i Ericssona

450 Mb/s w testach LTE-A Plusa i Ericssona
Źródło zdjęć: © SXC.hu
30.07.2015 14:05

Ericsson i Polkomtel wspólnie przeprowadziły test agregacji trzech pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced i uzyskały 450 Mb/s prędkości pobierania danych.

- Testy zakończyliśmy z sukcesem i osiągnęliśmy prędkość 450 Mb/s. To kolejny świetny przykład możliwości, jakie daje agregacja kilku bloków różnych częstotliwości - mówi Jacek Felczykowski, Dyrektor Zarządzający ds. Techniki w Plusie.

- Są to kolejne już udane testy agregacji pasm przeprowadzone przez Polkomtel, co potwierdza naszą pozycję lidera na rynku internetu mobilnego.

Technologia LTE-Advanced Carrier Aggregation umożliwia nie tylko wzrost maksymalnych prędkości pobierania danych, ale zwiększa również pojemności sieci LTE, co zapewni dostęp do usług szerokopasmowych większej grupie użytkowników. Wykonane testy potwierdziły, że LTE-Advanced z Carrier Aggregation może być realną alternatywą dla łączy stałych.

- Pomyślnie przeprowadzone testy transmisji 450 Mb/s pokazują możliwości oferowane już dziś przez sieci mobilne. W wydanym w czerwcu 2015 Mobility Report, Ericsson przewiduje, że do 2020 roku w Europie Centralnej nastąpi aż 11-krotny wzrost przepływu danych. Technologia Carrier Aggregation doskonale wpisuje się w tę prognozę rynkową - powiedział Mikołaj Skipietrow, odpowiedzialny w firmie Ericsson za kontakty z firmą Polkomtel.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)