4 GHz w przyszłorocznych smartfonach Samsunga?

4 GHz w przyszłorocznych smartfonach Samsunga?

4 GHz w przyszłorocznych smartfonach Samsunga?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.08.2016 09:36

Samsung prowadzi testy nowych chipsetów Exynos produkowanych w procesie technologicznym 10 nm. Możliwe, że już w przyszłym roku dostaniemy telefony z procesorami taktowanymi zegarem aż 4 GHz.

Względem dotychczasowego procesu technologicznego 14 nm, stosowanego od modeli Galaxy S6 i bez trudu osiąga taktowanie na poziomie aż 4 GHz.

Tak wysokie taktowanie dotyczy autorskich rdzeni Samsunga (Mongoose), zaś pomocnicze rdzenie Cortex-A53 procesora taktowane są z równie imponującą częstotliwością 2,7 GHz. Co więcej, zużycie energii nowego Exynosa przy 4 GHz odpowiada temu w Snapdragonie 830 podkręconym do 3,6 GHz.

Co warto zaznaczyć, podane wyżej liczby to wartości szczytowe i prawdopodobnie finalne urządzenia będą miały nieco niższe taktowanie. Stosowany w Galaxy S7 Exynos 8890 w testach działał stabilnie i przy 3 GHz, ale już rdzenie Mongoose w finalnych urządzeniach zostały "przyhamowane" do 2,3 GHz.

Zakładając taką samą redukcję taktowania dla Galaxy S8 czy Note'a 8. spodziewać należy się przynajmniej 3 GHz i dużej swobody dla miłośników podkręcania, którzy wgrają do swoich telefonów alternatywne oprogramowanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)