3G pod strzechy. Nowe routery GSM D-Link

3G pod strzechy. Nowe routery GSM D‑Link

3G pod strzechy. Nowe routery GSM D-Link
15.02.2010 14:26, aktualizacja: 15.02.2010 14:38

Firma D-Link zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej gamy urządzeń bezprzewodowych wykorzystujących technologię 3G, przeznaczonych zarówno dla operatorów komórkowych, jak i indywidualnych użytkowników.

Zapotrzebowanie na technologie szerokopasmowe w Europie Zachodniej szybko rośnie. Jak wynika z raportu firmy Gartner, użycie szerokopasmowych sieci mobilnych w ciągu najbliższych pięciu lat będzie się zwiększać o 32. rocznie. Internet mobilny cieszy się sporym zainteresowaniem również w Polsce. Jak pokazały badania D-Link Technology Trend obecnie z dostępu do sieci w ten sposób korzysta co dziesiąty internauta (w zeszłym roku takich osób było dwa razy mniej). Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest niezależność od tradycyjnej infrastruktury sieciowej. Wystarczy karta SIM od dowolnego operatora telefonii komórkowej.

Router bezprzewodowy 3G DIR-412
Kompaktowy router 3. DIR-412 to urządzenie stworzone z myślą o tych miejscach, gdzie tradycyjna infrastruktura sieciowa nie dochodzi, bądź oferta tradycyjnych dostawców jest mało atrakcyjna. Pozwala dzielić bezprzewodowo dostęp do Internetu, uzyskany za pośrednictwem technologii 3G – czyli od operatora sieci komórkowej. Obsługuje też tradycyjne łącza szerokopasmowe – stąd może służyć jako rozwiązanie awaryjne zapewniając ciągłość komunikacji w przypadku awarii sieci rozległej WAN, poprzez automatyczne połączenie użytkowników z siecią 3G.

Obraz
© (fot. D-Link)

*Router HSDPA 3G DIR-457 myPocket *
DIR-45. to mobilny router kieszonkowy, który umożliwia pobieranie danych z szybkością 3,6 Mb/s. Jest idealnym urządzeniem dla każdego, kto potrzebuje dostępu do Internetu w podróży. Dzięki niewielkim rozmiarom i baterii działającej przez dwie godziny podczas transferu danych, DIR-457 zapewnia pełny komfort użytkowania sieci dowolnym miejscu. Router umożliwia również łączność 3G w konsolach do gier, które mają wbudowaną technologię Wi-Fi, takich jak iPod Touch lub Nintendo DS. Wbudowane gniazdo czytnika kart MicroSD można wykorzystać na przenośną pamięć masową.

Obraz
© (fot. D-Link)

Karty sieciowe USB HSDPA 3G DWM-152 i DWM-156
Karty sieciowe USB HSDPA podłączone do komputera umożliwiają użytkownikom dostęp do globalnych szerokopasmowych sieci mobilnych 3. w celu przesyłania danych, odbioru transmisji strumieniowej materiałów multimedialnych oraz wysyłania wiadomości SMS. Karty mogą być również używane z routerem D-Link jako modem, który umożliwia współużytkowanie łącza 3G przez kilka komputerów i innych urządzeń z technologią Wi-Fi. Karta DWM-152 charakteryzuje się prędkością przesyłu danych 3,6Mb/s, zaś DWM-156 – nawet 7,2 Mb/s.

Obraz
© (fot. D-Link)

Router HSDPA 3G DIR-455 do komunikacji mobilnej
Router DIR-45. został zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych, którzy pracują w miejscach pozbawionych tradycyjnego dostępu do szerokopasmowego Internetu. Zapewnia on również niezawodne wsparcie w przypadku awarii używanej sieci szerokopasmowej. DIR-455 ma wszystkie funkcje tradycyjnego routera ethernetowego, a ponadto umożliwia przełączanie awaryjne do sieci 3G. Pozwala terminować połączenia VPN: PPTP, L2TP oraz IPSec. Posiada też port telefoniczny, do którego można podłączyć standardowy telefon analogowy. Nadaje się idealnie do zdalnych biur, które tworzą tymczasowe sieci bezprzewodowe.

Obraz
© (fot. D-Link)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)