3D przyszłością Internetu

3D przyszłością Internetu

17.09.2008 21:30, aktual.: 18.09.2008 09:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chad Hurley, współzałożyciel YouTube opublikował informacje dotyczące długoterminowej strategii swojej firmy. Możemy w niej przeczytać, że najważniejszą funkcją Internetu w ciągu najbliższych 10 lat będzie zapewnienie jak najłatwiejszego sposobu udostępniania wideo oraz możliwości jego odtwarzania na każdym z dostępnych urządzeń. Jednak nie wszyscy są tego zdania.

Nie można się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że dostęp w Internecie do multimediów ma ogromny wpływ na jego rozwój i zmienił sposób, w jaki są postrzegane. Jednak według Hurleya, najważniejszym i największym motorem rozwoju Internetu w najbliższych latach będą środowiska trójwymiarowe oferujące dostęp do rozrywki, wiadomości i społeczności.

Zaawansowane graficznie środowiska będą mogły być dowolnie zmieniane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb ich użytkowników, wprowadzając np. elementy interakcji, współpracy czy współzawodnictwa między nimi. Stworzy to nieograniczoną wręcz możliwość ingerencji w oglądany materiał i otaczającą nas rzeczywistość. Mają to zapewnić nowe formaty, narzędzia oraz odpowiedni sprzęt, który pojawi się na rynku w najbliższych latach.

Obecne dzisiaj na rynku serwisy takie jak Second Life, czy gry takie jak Warhammer umożliwiające interakcję z użytkownikiem to tylko przedsmak tego, co ma czekać nas już za kilka lat. Jeśli prawo Moore'a będzie miało zastosowanie w przypadku produkcji procesorów i kart graficznych, to osiągnięcie fotorealistycznej grafiki w grach będzie możliwe w roku 2013, natomiast do roku 2018 stanie się rzeczą codzienną.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)