3D bez okularów - Sharp prezentuje nowy, dotykowy ekran 2D/3D

3D bez okularów - Sharp prezentuje nowy, dotykowy ekran 2D/3D

3D bez okularów - Sharp prezentuje nowy, dotykowy ekran 2D/3D
Źródło zdjęć: © Sharp
02.04.2010 12:16, aktualizacja: 02.04.2010 12:26

Firma Sharp opracowała przełączany ekran dotykowy LCD 3D/2D. Umożliwia on oglądanie obrazów 3D bez potrzeby używania specjalnych okularów. Jest on idealnym ekranem LCD do zastosowania w urządzeniach przenośnych, takich jak konsole, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe i smartfony.

Firma Sharp opracowała przełączany ekran dotykowy LCD 3D/2D. Umożliwia on oglądanie obrazów 3D bez potrzeby używania specjalnych okularów. Jest on ekranem LCD dobrym do zastosowania w urządzeniach przenośnych, takich jak konsole, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe i smartfony.

Uzyskanie obrazu 3. zapewnia system blokady paralaksy. Odpowiednio opracowany panel wyświetla jednocześnie obraz dla prawego i lewego oka, tworząc wrażenie głębi.

Obraz
© (fot. Sharp)

Jak dotąd ekrany umożliwiające prezentację obrazu 3. miały szereg wad, m.in niską jakość obrazu. Ekran LCD 3D stworzony przez Sharp poprawia obraz poprzez osiągnięcie zarówno wysokiej jasności, jak i kontrastu. Zapewniła to wykorzystana w urządzeniu Sharp technologia opracowana przez CG-Silicon.

Proptotypowy wyświetlacz 3. od Sharp o przekątnej 3.4', posiada rozdzielczości 480 x 854, kontrast 1000:1, jasność 500cd/m2 w trybie 2D.

Grubość nowego modułu LCD jest niemal taka sama jak w konwencjonalnych wyświetlaczach 2D, mimo iż jest to ekran dotykowy. Obrazy 3D mogą być wyświetlane zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)