34 wersje Apple Watch - oto one

34 wersje Apple Watch - oto one

09.02.2015 11:47, aktual.: 29.12.2016 08:20

Jedną z zalet "inteligentnego" zegarka firmy Apple będzie olbrzymi wybór pasków, kopert, a nawet rozmiarów. Prawdziwe do wyboru - do koloru. Przedstawiamy wszystkie oblicza pierwszego smartwatcha od Apple.

Jedną z zalet "inteligentnego" zegarka firmy Apple będzie olbrzymi wybór pasków, kopert, a nawet rozmiarów. Prawdziwe do wyboru - do koloru. Przedstawiamy wszystkie oblicza pierwszego smartwatcha od Apple.

1 / 10

Do wyboru - do koloru

Obraz
chip.pl

To zupełnie inna polityka od tej, którą Apple stosuje w przypadku swoich smartfonów. Tam mamy do wyboru zaledwie kilka modeli, na dodatek podobnie wyglądających i w niewielu wersjach kolorystycznych. Jeśli ktoś chce sobie zindywidualizować telefon, sięga po obudowy firm trzecich - tu wybór rzeczywiście jest ogromny.

Zegarki z logiem nadgryzionego jabłka są zupełnie inne. Sam producent od początku prezentuje duży wybór różnorodnych wersji kopert, rozmiarów, pasków, a także sposobów wyświetlania głównego ekranu. W tym momencie możemy doliczyć się 34 różnych wersji Apple Watch, nie licząc dodatkowych opcji indywidualizujących. I zapewne na tym się nie skończy.

2 / 10

2 rozmiary

Obraz
chip.pl

Pierwsza informacja, o której mało kto pamięta, dotyczy rozmiarów zegarków. W tym przypadku mamy sytuację analogiczną do iPhone 6 i 6 Plus - dostępne są dwa rozmiary, które wizualnie są do siebie podobne. Mniejszy zegarek ma kopertę o długości 38 mm, a większy - z założenia przeznaczony na męskie nadgarstki - 42 mm.

Warto dodać, że niektóre paski przeznaczone są tylko dla jednego z tych dwóch rozmiarów.

3 / 10

3 koperty

Obraz
chip.pl

To podstawowy podział zegarków Apple Watch, o którym słyszeli chyba wszyscy: Watch, Watch Sport oraz Watch Edition.

*Watch *to podstawowa odmiana, z kopertą wykonaną z polerowanej stali w kolorze naturalnym lub przyciemnionym (czyli już mamy kolejne dwie wersje...) i szafirowym szkłem chroniącym ekran wykonany w technologii Retina.

Watch Sport jest lżejszy dzięki temu, że jego koperta wykonana jest z aluminium. Do wyboru mamy odmiany srebrną i szarą, obie zdecydowanie bardziej matowe w porównaniu do zwykłego Watch'a. Warto jeszcze dodać, że szkło w tym przypadku nie jest szafirowe, ale wykonano je w technologii określanej przez Apple jako "wzmocnione Ion-X".

4 / 10

3 koperty

Obraz
chip.pl

Watch Edition to już pełny "luksus" z kopertą wykonaną ze specjalnie wzmocnionego 18-karatowego złota (według Apple jest dwa razy bardziej wytrzymałe od zwykłego). I znów do wyboru mamy dwie odmiany kolorystyczne: złotą i różano-złotą.

Podsumowując - mamy trzy odmiany kopert, każda w dwóch rozmiarach i każda w dwóch wersjach kolorystycznych. Już na tym etapie daje to 3 × 2 × 2 - 12 odmian

5 / 10

6 stylów w 18 kolorach

Obraz
chip.pl

Chyba najciekawszą - od strony wizualnej - cechą Apple Watch są wymienne paski ze specjalnym, ciekawym i praktycznym sposobem "wsuwanego" mocowania. Widać to dobrze na obrazku.

6 / 10

6 stylów w 18 kolorach

Obraz
chip.pl

Odmian pasków jest mnóstwo, choć nie wszystkie pasują do każdej koperty. Nie chodzi tu tylko o materiały, z jakich są wykonane - metal, tworzywo sztuczne albo skóra. Samych sposobów zapinania pasków jest sześć - zapięcie bransoletkowe (w metalowych paskach), sportowe, klasyczna sprzączka, nowoczesna sprzączka, zawinięcie, sprężysta opaska. No i w każdym typie mocowania mamy wiele odmian kolorystycznych: dwie, jedną, pięć, trzy, trzy, pięć - i tak dalej.

7 / 10

6 pasków, 18 kolorów

Obraz
chip.pl

Oczywiście tu nie możemy wykonać prostego mnożenia, bo niektóre paski pasują tylko do określonych kopert. Na przykład zapięcie sportowe i paski z tworzywa (pięć odmian kolorystycznych) dobrze współgrają przede wszystkim z kopertą Watch Sport.

8 / 10

6 pasków, 18 kolorów

Obraz
chip.pl

Możemy też dokupić taki pasek do zwykłego Watch'a i używać go podczas joggingu, a wieczorem, idąc np. do teatru, podłączyć do niego inny, skórzany albo metalowy pasek.

9 / 10

Ekrany główne - niepoliczalne

Obraz
chip.pl

Na swoich stronach Apple prezentuje raptem 9 głównych odmian podstawowego ekranu zegarka, ale już nawet tam mowa jest o _ milionach odmian _. W tym przypadku możliwości są naprawdę nieograniczone, bo wszystko sprowadza się do tego, co będziemy chcieli wyświetlać na ekranie zegarka. Jeśli komuś przyjdzie do głowy Myszka Miki, która palcem przesuwa wskazówkę minutową, jak najbardziej można to spokojnie zrealizować.

10 / 10

Wszystkie oblicza zegarka Apple

Obraz
Materiały prasowe

Trzeba przyznać, że podejście Apple'a do możliwości bardzo daleko posuniętej indywidualizacji zegarka i dostosowanie go do każdego wieku, płci czy gustu jest wyjątkowo przyjazne (w przypadku iPhone'ów długo musieliśmy czekać aż zostaną spełnione prośby użytkowników). Pod względem mnogich konfiguracji zegarka, inni producenci mogą brać z Apple przykład. Niestety nie znaczy to, że Apple Watch jest zegarkiem idealnym. Zwłaszcza ograniczony czas pracy może okazać się powodem do nieustającej irytacji użytkowników tego zegarka. _ Źródło: Chip.pl _

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)