33% internautów korzysta tylko z jednego hasła

33% internautów korzysta tylko z jednego hasła

33% internautów korzysta tylko z jednego hasła
10.03.2009 18:00, aktualizacja: 11.03.2009 09:41

Firma Sophos specjalizująca się w produkcji oprogramowania antywirusowego opublikowała raport, w którym wskazuje, że aż 33% internautów korzysta tylko z jednego hasła, którego używa by logować się do wszystkich serwisów i usług w sieci.

Z badania wynika ponadto, że tylko 19. internautów nigdy nie wykorzystuje tego samego hasła do logowania się w kilku miejscach.
Co ciekawe, firma przeprowadziła podobne badanie trzy lata temu. Wówczas 41. użytkowników zadeklarowało, że używa jednego hasła. 8% natomiast twierdziło, że należy korzystać z kilku złożonych haseł. Widać więc, że niewiele się w tej kwestii zmieniło.
"Niepokojące jest to, że po trzech latach wciąż obserwujemy wyniki, które tak dobitnie świadczą o nieświadomości użytkowników. Wraz z wzrostem popularności serwisów społecznościowych i innych usług przy których użytkownik korzysta z logowania, hakerzy mogą bardzo łatwo dostać się jednocześnie na profil Facebooka czy konto sklepu Amazon czy rachunek bankowy. Droga od przechwycenia hasła w jednym miejscu do uzyskania dostępu w innym jest teraz bardzo krótka" - powiedział Graham Cluley, specjalista z Sophos.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)