28 - magiczna liczba dla nowych procesorów

28 - magiczna liczba dla nowych procesorów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

06.08.2010 10:48, aktual.: 06.08.2010 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Globalfoundries to firma produkująca mikroprocesory miedzy innymi dla takich potentatów jak AMD, Qualcomm, STMicro czy IBM. Na początku roku połączyła się z Chartered Semiconductor Manufacturing i planuje wdrożyć nowy proces produkcji procesorów

Tym razem poprzeczka została „obniżona”. do 28 nanometrów. Obecnie większość nowych procesorów jest produkowana w technologii 45 nanometrów, więc skok technologiczny jest bardzo duży. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że pierwszym klientem będzie, należąca do AMD, firma ATI.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Dzięki nowej technologii, możliwe będzie produkowanie wydajniejszych i bardziej energooszczędnych procesorów, co jest zgodne z nowym trendem nazywanym Green computing. Produkcja będzie dzielić się na dwa rodzaje: bardziej zaawansowany technologicznie High Performance przeznaczony przykładowo do wysokowydajnych układów graficznych, oraz Super Low Power zapewniający niski pobór prądu niezbędny dla technologii mobilnych. Nowe procesory ARM zostaną wyprodukowane właśnie przy użyciu tej drugiej technologii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)