16 mln użytkowników sieci LTE do końca 2011 roku

16 mln użytkowników sieci LTE do końca 2011 roku

05.05.2011 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie z sieci transmisji danych LTE korzysta 12 mln użytkowników na całym świecie. Jednak do końca tego roku ich liczba ma wzrosnąć do 16 mln - wynika z analiz przedstawionych przez ABI Research

Największym problemem jeśli chodzi o dostępność są telefony obsługujące ten rodzaj transmisji danych. W marcu liczba wszystkich urządzeń tego typu wynosiła około 100. jednak wśród nich było zaledwie 13% telefonów oraz tabletów. W 2014 roku liczby te mają się znacznie poprawić - na rynku znajdzie się ponad 205 mln wszystkich urządzeń, z czego 72% stanowić będą telefony.

Obecnie sieć LTE wykorzystywana jest w różny sposób. W niemieckim T-Mobile jest ona oferowana jako alternatywa dla szerokopasmowych łączy w miejscach, gdzie tradycyjna sieć kablowa nie ma zasięgu. Z kolei w Japonii służy ona do zwiększenia prędkości przesyłu danych oraz pojemności sieci w takich miastach jak Tokio, Nagoja czy Osaka.

Według ABI Research warto zauważyć, że LTE nie jest domeną tylko krajów rozwiniętych i szybko rozwijających się. TeliaSonera jest w trakcie uruchamiania takiej sieci w Uzbekistanie, gdzie w lipcu 2010 roku wygrała przetarg na te częstotliwości. Z pomocą przyjdzie jej firma ZTE, która dostarczy niezbędną infrastrukturę. Docelowo sieć LTE ma objąć swoim zasięgiem wszystkich 5,4 mln klientów tego operatora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)