110 Mb/s po FTTH w British Telecom

110 Mb/s po FTTH w British Telecom

25.10.2010 08:17, aktual.: 25.10.2010 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski operator narodowy zaoferuje klientom w wybranych lokalizacjach Internet o przepustowości teoretycznej 110 Mb/s. W niektórych przypadkach jednak praktyczne prędkości mogą być niższe od tych "gwarantowanych".

Zaproponowane przez BT rozwiązanie oparte jest o technologię FTTH i zaoferuje prędkości teoretyczne rzędu 110 Mb/s. W praktyce ma to być _ gwarantowane _ 100 Mb/s. Jednak w umowie znajdziemy jedną małą gwiazdkę.

Mówi ona o tym, że prędkość 100 Mb/s jest prędkością możliwą do osiągnięcia z technicznego punktu widzenia, jednak nie będzie można jej osiągnąć w każdej sytuacji. Jedną z nich jest maksymalne obciążenie łącza przez każdego z jego współużytkowników.

W takim przypadku parametry łącza skurczą się do 20 Mb/s i będzie to prędkość prawdziwie gwarantowana. Jednak jak zapewniają przedstawiciele BT, prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji jest bardzo małe.

Za łącze oparte o technologię FTTH trzeba będzie zapłacić prawie 259 funtów rocznie. W przypadku wykupienia dodatkowego, miedzianego łącza ADSL, opłata roczna wyniesie niecałe 158 funtów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)