#10YearsChallange: tak wyglądała WP 10 lat temu

#10YearsChallange: tak wyglądała WP 10 lat temu

#10YearsChallange: tak wyglądała WP 10 lat temu
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
18.01.2019 15:42, aktualizacja: 18.01.2019 16:16

Wyzwanie #10YearsChallange króluje w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Postanowiliśmy przypomnieć, jak wyglądała strona główna WP 10 lat temu, a jak prezentuje się dziś.

10 lat to we współczesnym świecie naprawdę dużo, co najlepiej pokazuje #10YearsChallange. Wprawdzie nie zawsze zmiana była na lepsze, ale w przypadku internetu dekada zrobiła naprawdę dużą różnicę. Tak wyglądała strona główna WP w styczniu 2009 roku:

Obraz
© web.archive.org
Obraz
© WP.PL

Jak widać, kiedyś królował tekst, dzisiaj rządzą duże obrazki.

Obraz
© WP.PL
Obraz
© WP.PL

Wystarczy zerknąć na sekcję sport, aby zrozumieć, dlaczego #10YearsChallange cieszy się taką popularnością. Małysz, "obrona tytułu Adamka", "ogromny skok Lecha" - jest co wspominać. To były piękne chwile w polskim sporcie.

Obraz
© WP.PL

W świecie technologii zresztą też. Na stronie tech.wp.pl królował pojedynek Gadu-Gadu ze Skype, a my zachwycaliśmy się średnią prędkością łącza internetowego w Wielkiej Brytanii, która wynosiła... 3,6 Mb/s.

Obraz
© WP.PL
Obraz
© WP.PL

Tech.wp.pl w 2009 roku

Za dużo nostalgii? Nie wszystkie newsy z tamtego okresu to prehistoria, którą dziś trudno zrozumieć. "Cenzura Internetu: Chiny "sprzątają" dalej" czy "Sfałszowane profile społecznościowe roznoszą trojany" - to tematy, które nie straciły na aktualności.

Obraz
© WP.PL

Tech.wp.pl w 2019 roku

Zdjęcia WP sprzed 10 lat pochodzą ze strony web.archive.org - niestety, jak widać, nie wszystkie obrazki ze strony głównej WP przetrwały.

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)