10 zegarków przyszłości

10 zegarków przyszłości
Źródło zdjęć: © PC World

06.04.2010 11:12, aktual.: 06.03.2017 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

None

Potrzebujecie świeżego powietrza? Zegarek eCO2 zasilany energią kinetyczną, potrafi oczyszczać powietrze, które przez niego przepływa. Z dodatkowych funkcji wyróżnić można czujnik, który za pomocą Bluetootha łączy się z innymi urządzeniami i informuje nas ile dwutlenku węgla emitujemy do atmosfery.

1 / 9

Timeless USB - Ondrej Vaclavik

Obraz
© PC World

Zegarki z wbudowanymi dyskami USB są już dostępne w sklepach od jakiegoś czasu. Jednak Ondrej Vaclavik postanowił pójść o krok dalej. Tak sprytnie zamontował USB w swoim zegarku, że gdy go zapniemy na ręce nikt nie zorientuje się, że kryje się w nim 1GB pamięci.

2 / 9

Timeflex - Igor i Maria Solovyova

Obraz
© PC World

Brzydka pogoda za oknem zmusza nas do noszenia ubrań z długimi rękawami i zakrywania swoich drogocennych zegarków. Rozwiązaniem może być projekt Timeflex. Urządzenie można przyczepić do każdej powierzchni i będzie spełniało funkcję zegarka bez potrzeby zakładania tradycyjnego zegarka.

3 / 9

Tima - Julien Bergignat

Obraz
© PC World

Julien Bergignat wykorzystał elastyczność e-papieru do stworzenia zegarka z jedną tarczą, na której można wyświetlać różne obrazy. Zegarek idealny dla tych, którzy nie mogą się zdecydować czy wolą tradycyjne wskazówki czy nowoczesne wyświetlane cyferki.

4 / 9

The iWatch - Peter Burns

Obraz
© PC World

iWatch to idealne rozwiązanie dla wszystkich fanów marki Apple. Wielu z nich nie lubi wypuszczać z ręki swoich ulubionych gadżetów z jabłuszkiem nawet na chwilę. Dzięki temu rozwiązaniu będą mogli mięć ich namiastkę cały czas na sobie. Co prawda menu urządzenia zaproponowane przez projektanta jest już nieco przestarzałe ale fani Apple uznają je po prostu za „klasyczne”.

5 / 9

The Digital Wallet - Watch Rachel Eardley

Obraz
© PC World

W 2004 roku w laboratorium HP narodził się pomysł na stworzenie prototypowego, zaawansowanego technologicznie zegarka. Większość z opracowanych wtedy pomysłów, dzisiaj w dobie smartfonów wydaje się już być nieco przestarzałych. Jednak projekt Rachel Eardley oferuje funkcje, które nadal mogą być bardzo przydatne. Za pomocą zegarka możemy otworzyć drzwi, dokonać bezgotówkowych płatności w sklepie oraz korzystać z kart lojalnościowych oraz zniżek. Nic dziwnego, że robocza nazwa tego zegarka brzmi „cyfrowy portfel”.

6 / 9

Tetris Forever - Lysandre Follet

Obraz
© PC World

Oto zegarek, który zabija czas. No może nie dosłownie, ale z tym czasomierzem na ręce na pewno nie będziecie się nudzili. W końcu kto nie lubi sobie pograć w klasycznego Tetrisa?

7 / 9

Ora - Alexandros Stasinopoulos

Obraz
© PC World

Skomplikowany system miarek i taśm na pewno nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem w dziedzinie czasomierzy. Jeśli jednak bardziej zależy wam na wyglądzie i oryginalności zegarka niż jego praktycznym zastosowaniu to projekt Stasinopoulosa z pewnością przypadnie wam do gustu.

8 / 9

Invisible Laser Shot - Andy Kurovets

Obraz
© PC World

Jeśli chcecie wyglądać oryginalnie musicie zapłacić za to odpowiednią cenę. W tym przypadku będzie nią narażenia się na promieniowanie laserowe. Zegarek przedstawiony na zdjęciu za pomocą lasera wyświetla godzinę bezpośrednio na naszym nadgarstku. Nie przeprowadzono jeszcze badań czy długotrwałe używanie go może prowadzić do przepalenia ręki.

9 / 9

CuckooWatch - Hannes Grebin

Obraz
© PC World

Ścienne zegary z kukułką już dawno wyszły z mody. Są jednak ludzie, którzy wspominają je z sentymentem. Właśnie dla nich przygotowany został zegarek CuckooWatch. O każdej pełnej godzinie mała elektroniczna kukułeczka wydaje dźwięki podobne do tych ze stary zegarów. Niestety po paru godzinach nawet w wersji elektronicznej są one irytujące.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)