10 szpiegowskich gadżetów

10 szpiegowskich gadżetów

10 szpiegowskich gadżetów
23.07.2010 14:40, aktualizacja: 28.02.2017 11:18

10 szpiegowskich gadżetów

Okulary z kamerą i mikrofonem

Te stylowe okulary przeciwsłoneczne to coś więcej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pośrodku oprawek zamontowana jest kamera, pozwalająca rejestrować obraz wideo w rozdzielczości 640x480 i zapisywać go w formacie AVI na karci micro SD. Dodatkowo, okulary mogą również nagrywać dźwięk. Bateria litowo-jonowa pozwala na ciągłą pracę przez wiele godzin.

Cena: ok. 315 zł

1 / 9

2. Długopis z rejestracją dźwięku i obrazu

Obraz

Długopis z rejestracją dźwięku i obrazu

To niepozorne urządzenie potrafi rejestrować zarówno dźwięk, jak i obraz. Pozwala na to jeden z najmniejszych na świecie układów cyfrowego zapisu wideo. Czuły mikrofon zapewnia rejestrację dźwięku na przestrzeni nawet 15 metrów kwadratowych z zachowaniem dobrej jakości. Gadżet spełnia ponadto funkcję zwykłego długopisu, co skutecznie ukrywa jego specjalne właściwości.

Cena: 110 zł

2 / 9

3. Mini rewolwer SwissMiniGun

Obraz

Mini rewolwer SwissMiniGun

Wygląda jak zwykły rewolwer, z tą różnicą, że jest najmniejszą bronią palną na świecie. Rozmiarami nie jest większy od kciuka na pewno stanie się ulubieńcem fanów miniaturyzacji. Niech nie zwiedzie was jego wygląd - jest prawdziwy i śmiertelnie niebezpieczny.

Cena: 19 700 zł

3 / 9

4. Bionic Ear - podsłuch na odległość

Obraz

Bionic Ear - podsłuch na odległość

Na pewno dla fanów filmów szpiegowskich to urządzenie wygląda dość znajomo. Jest to produkt pozwalający usłyszeć dźwięki z odległości nawet 100 metrów. Dzięki wbudowanej lunecie łatwo możemy wycelować Bionic Ear w odpowiednim kierunku. Istnieje też możliwość modulowania odbieranego sygnału, dająca szansę na zredukowanie zakłóceń.

Cena: 125 zł

4 / 9

5. Modulator glosu

Obraz

Modulator glosu

Żaden szpieg nie chce, aby w trakcie rozmowy telefonicznej jego głos został rozpoznany. Modulator głosu potrafi temu zaradzić. Wystarczy przyłożyć go do telefonu, włączyć i mówić do jego mikrofonu. Głos zmieniany jest w czasie rzeczywistym i odtwarzany do słuchawki. Modulator daje możliwość korzystania z kilku różnych opcji zmiany mowy.

Cena: 50 zł

5 / 9

6. Gogle z nocną wizją - EyeClops

Obraz

Gogle z nocną wizją - EyeClops

Wiele zadań trzeba wykonywać w ukryciu, a więc najlepiej w nocy. Dzięki goglom pracującym w świetle podczerwonym uzyskujemy możliwość widzenia w nocy. Nawet na odległość 15 metrów. Może to dla niektórych niewiele, ale odległość ta zrekompensowana jest ceną urządzenia.

Cena: 285 zł

6 / 9

7. Zegarek do nagrywania głosu

Obraz

Zegarek do nagrywania głosu

To urządzenie na pewno przyda się w każdej sytuacji. Zegarek z wbudowaną funkcją nagrywania dźwięku to nie tylko praktyczny ale i stylowy gadżet. Najważniejsze, że ciągle pozostaje na widoku, przez co użytkownik nie będzie wzbudzał żadnych podejrzeń. Wbudowana pamięć o znacznej pojemności, obsługa portu USB i długa żywotność baterii to jego główne atuty.

Cena: 470 - 630 zł

7 / 9

8. Przenośny laser tnący

Obraz

Przenośny laser tnący

Każdemu szpiegowi zdarzyć się może sytuacja, gdy będzie trzeba coś przeciąć. Można naturalnie użyć do tego noża, który jednak nie jest zbyt efektowny. Można też skorzystać z przenośnego lasera Arctic Spyder S3, który posiada obecnie najsilniejsze właściwości spalania, wśród produktów tego typu.

Cena: 630 - 950 zł

8 / 9

9. DocuPen - skaner dokumentów w długopisie

Obraz

DocuPen - skaner dokumentów w długopisie

To urządzenie w kształcie długopisu pozwala na szybkie zeskanowanie dokumentów lub zdjęć. Gdy jest niewiele czasu, aby zapamiętać treść istotnych papierów, Docupen staje na wysokości zadania. Skan całej strony zajmuje ok. 4 sekund, a duża pamięć pozwala na przechowywanie setek stron. Urządzenie pracuje w trybie czarno-białym oraz kolorowym 12 i 24 bit. Zapewnia też rozdzielczość od 100 do 400 dpi.

Cena: 1130 zł

9 / 9

10. Urządzenie do namierzania GPS

Obraz

Urządzenie do namierzania GPS

W przypadku potrzeby śledzenia pewnej osoby, najłatwiej podrzucić jej urządzenie, które będzie informowało nas o jej lokacji. Nadajnik GPS to idealne rozwiązanie. Przyczepione do karoserii samochodu nadaje swoją pozycję co 10 sekund. Jest niepozorny, mały i wytrzymały. Silna bateria i system oszczędzania mocy zapewniają wiele dni ciągłej pracy. Dzięki temu możemy śledzić każdego i wszędzie.

Cena: 220 zł

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)