10 stron internetowych, które musisz znać

10 stron internetowych, które musisz znać
Źródło zdjęć: © chip.pl

09.11.2011 09:30, aktual.: 09.11.2011 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawdopodobnie nie zmienią twego życia, ale spowodują że wiele problemów rozwiążesz wypowiadając dużo mniej brzydkich wyrazów, niż zwykle. Oto bowiem zestawienie wyjątkowych stron internetowych, których funkcjonalność jest tak różna, że ciężko jest mi o tym napisać we wstępie tekstu. Zatem zasiądźcie wygodnie przed komputerami i przejrzyjcie dzisiejszą porcję najlepszych witryn w sieci.

Bounce – zrzuty ekranu całych stron internetowych
http://www.bounceapp.com

Jak zrobić zrzut strony internetowej w całości, a nie tylko jej widocznego fragmentu? Można oczywiście zainstalować odpowiednie rozszerzenie do przeglądarki, lub po prostu odwiedzić stronę Bounce. Wprowadzamy adres, czekamy chwilę i gotowe.

Screenr – nagrywanie screencastów
http://www.screenr.com/

W jaki sposób nagrać film prezentujący to, co robimy na komputerze? Wystarczy odwiedzić witrynę screenr.com. Niczego nie trzeba ściągać, ani instalować. Wystarczy, że na komputerze mamy zainstalowaną przeglądarkę i Javę. Jedno kliknięcie i zaczynamy nagrywanie filmu, który potem można w bardzo prosty sposób opublikować i udostępnić na Facebooku, Twitterze czy YouTube.

Obraz
© (fot. chip.pl)

scr.im – zabezpiecz swój e-mail przed spamem
http://scr.im/

Chcesz udostępnić w sieci swój adres e-mail? Możesz być pewien, że już po chwili zasypie cię lawina spamu. Dlatego w razie takiej okoliczności warto pamiętać o scr.im, który zabezpiecza e-mail kodem CAPTCHA. Obowiązkowe rozwiązanie dla osób korzystających z Twittera, czy wypowiadających się na forach dyskusyjnych.

Obraz
© (fot. chip.pl)

joliprint – zapisuj artykuły z sieci jako pliki PDF
http://joliprint.com/

Trafiłeś na kolejny świetny artykuł na tech.wp.pl, ale nie masz czasu go teraz przeczytać? Zrób z niego PDF-a. Wystarczy podać adres URL artykułu i kliknąć joilprint it! Usługa przy okazji przeformatuje podany artykuł do eleganckiego layoutu przypominającego drukowane gazety. Plik możesz wrzucić na swój telefon/tablet, lub pendrive'a i wydrukować go przy najbliższej okazji.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Porwano ciężarówkę wyładowaną po brzegi najnowszym Call of Duty"
Font Squirrel – darmowe fonty do zastosowań komercyjnych
http://www.fontsquirrel.com/

Tworzysz i potrzebujesz dużo fajnych, darmowych fontów? Stron, które oferują czcionki jest wiele, jednak niewiele z nich pozwala na zastosowanie ich w przypadku projektów komercyjnych. Font Squirrel na szczęście jest inny. Strona umożliwia też tworzenie czcionek Font-Face, a to oznacza, że każdą z nich możesz zastosować na swojej stronie internetowej.

Obraz
© (fot. chip.pl)

join.me – prosty sposób na udostępnienie pulpitu
https://join.me/

Świetny, prosty sposób na udostępnienie pulpitu znajomemu lub nawet kilku znajomym, czyli screencast na żywo. Sposób użycia jest prosty. Jeżeli chcesz komuś udostępnić przekaz na żywo ze swojego komputera, wystarczy odwiedzić stronę i kliknąć share. Spowoduje to pobranie aplikacji (z rozszerzeniem .exe), którą trzeba uruchomić. Program wyświetli URL, który należy skopiować wybranej osobie. Gdy użytkownik kliknie w adres będzie miał dostęp do naszego pulpitu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

wetransfer – sposób na przesyłanie dużych plików
https://www.wetransfer.com/

Jak przesłać komuś plik o wielkości 2 GB? E-mail odpada, Skype będzie go przesyłał kilka dni, Dropbox wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, ale nie każdy go używa. Rozwiązaniem problemów jest strona wetransfer. Wystarczy podać własny adres e-mail, adres odbiorcy, załączyć plik i kliknąć wyślij. Prędkość uploadu jest dobra i już po chwili osoba oczekująca na plik będzie miała na swojej skrzynce wiadomość z linkiem do pobrania.

Obraz
© (fot. chip.pl)

imo.im – multikomunikator przez stronę internetową
https://imo.im/

Chcesz porozmawiać przez Skype? Wcale nie musisz go instalować. To samo dotyczy komunikatorów MSN, Yahoo!, Google Talk, ICQ, Jabber, Myspace, czy Steam. Brakuje wprawdzie polskiego Gadu-Gadu, jednak ten można obsługiwać przez stronę web.gadu-gadu.pl. To również warta uwagi opcja dla właścicieli tabletów.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Let me Google that for you – użyję Google za ciebie
http://lmgtfy.com/

Strona pierwszej pomocy, gdy irytujący znajomy zadaje ci pytanie, które na 100. jest w pierwszym wyniku w Google. Niestety z nieznanych przyczyn ów rozmówca jest na tyle leniwy, że nie jest w stanie zrobić tego samemu i liczy na pomoc innych. W tej sytuacji warto pamiętać o lmgtfy.com i wpisać zapytanie, a następnie podesłać link znajomemu. Z pewnością kolejny raz już nie zada głupiego pytania.

Obraz
© (fot. chip.pl)

tempalias – tymczasowy alias na adres e-mail
http://tempalias.com

Jakiś czas temu pisaliśmy o podobnym rozwiązaniu. Jednak tempalias nie jest skrzynką pocztową o określonej dacie ważności, a zwykłym aliasem na nasz prawdziwy adres e-mail. Może zdeaktywować się po określonej liczbie dni, lub też po określonej liczbie przyjętych wiadomości. Idealne rozwiązanie do rejestracji w miejscach, po których można się spodziewać nawałnicy spamu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

-/JG/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)