10 ofert na budowę centralnej bazy danych

10 ofert na budowę centralnej bazy danych

10 ofert na budowę centralnej bazy danych
23.06.2008 18:18, aktualizacja: 24.06.2008 09:38

Do UKE wpłynęło 10 ofert od firm i konsorcjów w przetargu na budowę systemu identyfikującego miejsca, z których wykonano połączenie na numery alarmowe.

Platforma Lokalizacyjno-Informacyjna Centralnej Bazy Danych ma powstać na początku przyszłego roku. W przypadku telefonu stacjonarnego system zlokalizuje adres, a przy połączeniu z telefonu komórkowego przekazywane będą dane geograficzne. Platformą będzie zarządzał prezes UKE.

_ W momencie nawiązania połączenia lub kilka sekund później system wyświetli mapę cyfrową ze wskazanym miejscem, z którego jest wykonywane. Szybkość identyfikacji będzie zależała od tego, jak szybko operatorzy telefoniczni będą przekazywali nam dane o połączeniu _ - powiedział wiceprezes UKE Krzysztof Dyl. _ We wrześniu będziemy znać nazwę przedsiębiorstwa lub konsorcjum, które zrealizuje inwestycję. System powstanie w pierwszym kwartale przyszłego roku _ - dodał.

System ma być jednocześnie centralną bazą numerów przeniesionych. _ Dzięki niej chcemy skrócić czas przenoszenia numerów z jednej sieci do innej; w sieciach komórkowych ma się zmniejszyć do jednej doby _ - powiedział Dyl.

Wśród firm, które zgłosiły się do udziału w przetargu, są m.in. S&T Services Polska, Comarch, Alcatel-Lucent Polska, ABG, IBM Polska, Qumak-Sekom, Sygnity, Outbox, Wola Info i Wasko.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)