10 nowych procesorów Intela

10 nowych procesorów Intela

10 nowych procesorów Intela
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.06.2015 15:29, aktualizacja: 03.06.2015 08:54

Intel właśnie zaprezentował aż dziesięć nowych procesorów opartych o architekturę Broadwell. Najwięcej usprawnień doczekał się moduł graficzny, dzięki czemu układy mają się jeszcze lepiej sprawować przy pracy z multimediami.

Podczas targów Computex firma Intel zapowiedziała dziesięć nowych mikroprocesorów, które mają się pojawić w komputerach jeszcze w tym roku. Są to zarówno układy desktopowe jak i mobilne. Niestety, gigant się nie zająknął na temat nowych modeli w architekturze Skylake czy Cherry Trail.

Najciekawszym z desktopowych układów jest mający kosztować 365 dolarów procesor i7-5775-C, który ma mieć dwukrotnie wydajniejszy moduł graficzny, co ma się przełożyć na wydajniejsze o 35 proc. przetwarzanie multimediów.

Z kolei jeżeli chodzi o procesory mobilne, to Intel szczególną uwagę zwrócił na układ Core i7 5950 HQ, który ma mieć dwukrotnie wyższą wydajność od modeli 5600U. Użytkownicy odczują to przy przetwarzaniu filmów 4K i innych plików wideo oraz podczas zabawy z grami. Układ ma być też bardziej energooszczędny i dostępny dla partnerów OEM w cenie 623 dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Znamy oficjalną datę premiery Windows 10!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)