10 najgłupszych wynalazków

10 najgłupszych wynalazków

13.10.2010 13:36, aktual.: 06.03.2017 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10 najgłupszych wynalazków

Wciskarka alt+ctrl+del

Chyba każdy użytkownik systemu Windows wie czym jest "święta trójca" klawiszy. Kombinacja alt+ctrl+del towarzyszy nam od początku istnienia flagowego produktu Microsoftu. Problem jednak polega na tym, że do wciśnięcia wspomnianej kombinacji potrzebujemy obu rąk. Dzięki temu wynalazkowi zamykanie procesów już nigdy nie będzie takie samo. Autor wynalazku pomyślał nawet o możliwości jego dostosowania do różnych klawiatur.

1 / 9

Śmierdząca bomba dla przeklinających

Obraz
© rexusa.com

Śmierdząca bomba dla przeklinających

Widoczny na zdjęciu wynalazek zadba o czystość naszego języka. Podłączane do portu USB pudełko będzie wydzielać śmierdzące zapachy za każdym razem, gdy wypowiemy przed komputerem brzydkie słowo. To koniec przeklinania i wyzywania przeciwników, którzy bez przerwy zabijają nas w komputerowych pojedynkach, a niebieski ekran w Windows spotykał się będzie ze stoickim spokojem użytkowników. Świat nagle stał się grzeczniejszy.

2 / 9

Bąbel barowy

Obraz
© Gordon Jack/Scotimage.com

Bąbel barowy

Zabieracie dziewczynę do knajpy, produkujecie się opowieściami o swoich zaletach i jej pięknych oczach, a ona nagle z rozbrajającym uśmiechem rzuca zalotne "co?". W tym momencie zaczynacie żałować, że nie poszliście w jakieś cichsze miejsce. Prezentowany wynalazek pozwoli wam rozmawiać w środowisku izolowanym od hałasów otoczenia. Niestety to samo otoczenia weźmie was zapewne za kosmitów.

3 / 9

Małżeński koc

Obraz
© BetterMarriageBlanket.com

Małżeński koc

Autor tego wynalazku musiał mieć straszne małżeńskie awantury i postanowił im zaradzić. "Małżeński koc" neutralizuje nieprzyjemne zapachy emitowane przez małżonków. Jeśli więc macie "śmierdzący problem", może warto zainwestować w prezentowane rozwiązanie.

4 / 9

Książka drukowana bokiem

Obraz
© bedbooks.net

Książka drukowana bokiem

Coś dla miłośników dobrej lektury do poduszki. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek miałem kłopot z czytaniem książki leżąc w łóżku. Najwyraźniej jednak jest to ważki społeczny problem, który stworzenia książek drukowanych w poziomie, a nie w pionie. Teraz jednak będzie problem podczas czytania na siedząco. Najwyraźniej powinniśmy posiadać każdą książkę w dwóch egzemplarzach: pionowym i poziomym - genialny w swojej prostocie sposób wydawców na podwojenie zysku.

5 / 9

Ucinacz palca

Obraz

Ucinacz palca

Ten wynalazek miał w zamyśle ułatwić obcinanie paznokci u stóp. Mam jednak nieodparte wrażenie, że precyzyjne manipulowanie takim urządzeniem predestynuje je raczej do bycia gilotyną do palców, niż cążkami do paznokci.

6 / 9

Wiatrak do suszenia pupy

Obraz
© nithome.co.kr

Wiatrak do suszenia pupy

Cel przyświecający autorom tego wynalazku był szczytny - zadbać o zdrową, suchą skórę na pupie niemowlaków. Mając jednak pewne wątpliwości co do przydatności tego "urządzenia" zapytałem kilku młodych rodziców, czy czują potrzebę jego zakupu. Odpowiedź była jednoznaczna - "nie, to jest bez sensu". Może się jednak mylimy i zapotrzebowanie na wiatrak do suszenia pupy niemowlaka jest w społeczności młodych mam i tatusiów ogromne?

7 / 9

Przenośny wentylator twarzy

Obraz
© marketlaunchers.com

Przenośny wentylator twarzy

Urządzenie wieszamy na szyi, a delikatne powietrze z wentylatora będzie chłodzić naszą twarz w upalne dni. Ten rewolucyjny wynalazek wygląda jak połączenie taniego wentylatora do komputera i 9 V bateryjki. Musi być w nim jednak coś rewelacyjnego skoro kosztuje prawie 300 zł.

8 / 9

Ochraniacz przed zgniataniem piersi

Obraz
© kushsupport.com

Ochraniacz przed zgniataniem piersi

Oto wynalazek, którego nie zrozumie żaden facet - chyba, że waży powyżej 200 kg. Umieszczana między piersiami, specjalnie zaprojektowana rurka zapobiega ich zgniataniu podczas snu. Szczerze powiem, że nie umiem ocenić przydatności tego wynalazku, jednak żadna z koleżanek nigdy nie wspominała mi, że podczas snu gniotą jej się piersi.

9 / 9

Kapcie dla kota

Obraz
© Flowbee.com

Kapcie dla kota

Mieliście kiedyś wrażenie, że wasz kot tylko bezproduktywnie egzystuje na wasz rachunek? Dzięki tym kapciom, chodzący własnymi drogami kot będzie jednocześnie te drogi sprzątał.

/Grzegorz Barnik

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)