10 najdziwniejszych telefonów

10 najdziwniejszych telefonów
Źródło zdjęć: © Wikipedia - Rico Shen

14.10.2009 14:06, aktual.: 06.03.2017 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10 najdziwniejszych telefonów

Pierwszy telefon komórkowy świata został skonstruowany w 1973 roku przez firmę Motorola. Na zdjęciu telefon jest trzymany przez Martina Coopera zwanego ojcem telefonii komórkowej.

1 / 9

2. Największy telefon świata

Obraz
© Cricket Communications

Został stworzony w marcu tego roku przez firmy Cricket Communications oraz Samsung Mobile. Telefon jest w pełni funkcjonalną, dużą wersją aparatu SCH-r450. Wymiary tego giganta wynoszą 4,57 x 3,42 x 0,74 metra.

2 / 9

3. Telefon niedźwiadek

Obraz
© studio.wp.pl

Telefon wbudowany w misia odbiera się przez naciśnięcie ogonka, a wybieranie numeru następuje przez pociągnięcie za jedną z jego kończyn – do każdej przypisany jest numer z pamięci wbudowanego telefonu.

3 / 9

4. Telefon z papierosami

Obraz
© studio.wp.pl

Ten chiński model telefonu wyposażony został w kolorowy wyświetlacz, aparat cyfrowy, odtwarzacz mp3 oraz ... 10 papierosów z filtrem.

4 / 9

5. Telefon pistolet

Obraz
© studio.wp.pl

Ten aparat został skonfiskowany przez włoską policję. Jeden z członków mafii dysponował gadżetem, który posiadał wbudowany magazynek na 4 naboje kalibru 0,22 mm, antena telefonu stanowi jednocześnie lufę broni.

5 / 9

6. Magnetyczny slider

Obraz
© Pantech

Koreańska firma Pantech dysponuje modelem telefonu typu slider, który jest cieńszy od aparatów konkurencji ponieważ rozsuwanie odbywa się z wykorzystaniem pola magnetycznego zamiast elementów mechanicznych - pozwoliło to zaoszczędzić kilka milimetrów grubości.

6 / 9

7. Telefon w poduszce

Obraz
© Urban Tool

Urządzenie posiada wbudowany mikrofon, głośnik oraz diody LED, które informują o nadchodzącej rozmowie. Pozostaje mieć nadzieję, że osoby rozmawiające przez sen nie wybiorą przez przypadek jakiegoś niepożądanego numeru.

7 / 9

8. Telefon - Porsche

Obraz
© HK Sincere

W Chinach możemy kupić telefon w kształcie samochodu Porsche. Ten "wizjonerski" wynalazek z pewnością znajdzie odbiorców wśród osób, których nie stać na prawdziwe Porsche.

8 / 9

9. Najcieńszy na świecie zegarek z telefonem

Obraz
© Samsung

Samsung posiada w swojej ofercie najcieńszy na świecie zegarek z telefonem. Gadżet wykorzystuje do obsługi zestaw słuchawkowy bluetooth.

9 / 9

10. Telefon - torebka

Obraz
© KDDI

Telefon w kształcie damskiej torebki został zaprojektowany przez Yayoi Kusama – znanego japońskiego artystę. Odbiorcą tego modelu są raczej kobiety, a urządzenie oferowane jest w Japonii przez KDDI.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)