10 najciekawszych premier na targach CES

10 najciekawszych premier na targach CES

10 najciekawszych premier na targach CES
11.01.2010 13:09, aktualizacja: 06.03.2017 13:07

None

Firma MSI zaprezentowała dwa modele innowacyjnych dwuekranowych netbooków. Pierwszy z nich został wyposażony w ekrany dotykowe LCD o przekątnych 7 cali, drugi natomiast w ekrany dotykowe LCD o przekątnych 10 cali. Urządzenia poza różnymi wielkościami ekranów są niemal identyczne - oba pracują w środowisku Windows 7 i w oparciu o mikroprocesory Intel Menlow. Przedstawiciele MSI zapewniają, że dzięki temu jednokomorowa bateria zastosowana w urządzeniach wystarczy na nawet sześć godzin pracy. Bazowo netbooki zostały wyposażone kolejno w 32GB i 64GB pamięci SSD.

1 / 9

Bezprzewodowa transmisja HD będzie szybsza

Obraz

Zaprezentowano także wersję 2.0 przyjętej przed dwoma laty specyfikacji WirelessHD (WiHD). W porównaniu z dotychczasowymi szybkościami transmisji rzędu 4 Gb/s (teoretycznie 20 Gb/s) zmodyfikowany standard pozwoli przesyłać dane (na krótkich odległościach) z maksymalną prędkością od 10 do 28 Gb/s. Gwarantuje to wystarczająco duże rezerwy dla potrzeb transmisji treści 3D i w formacie Deep Color, jak również materiałów filmowych zapisanych w kinowym standardzie 4K.

2 / 9

Technologia czterech kolorów podstawowych

Obraz

Technologia firmy Sharp oparta na czterech kolorach podstawowych zastosowana w kilku nowych modelach AQUOS LED LCD zaprezentowanych na targach CES pozwala dodać kolor żółty (Y) do trzech tradycyjnych barw podstawowych – czerwonej (R), zielonej (G) i niebieskiej (B). Takie rozwiązanie pozwala wyświetlić ponad bilion kolorów. Technologia wykorzystująca cztery kolory podstawowe powiększa paletę barw, umożliwiając wierną reprodukcję praktycznie wszystkich kolorów, dostrzegalnych przez człowieka. Technologia ta pozwala odtworzyć kolory, które trudno było uzyskać w konwencjonalnych panelach LCD – np. kolor złota.

3 / 9

E-czytniki z możliwością pisania

Obraz

Firma Samsung zaprezentowała swoje pierwsze urządzenia z rodziny czytników e-book. Pionierskie produkty Samsunga w tym segmencie oferują przede wszystkim dotykowe ekrany umożliwiające również robienie podręcznych notatek. Model Samsung E6 oferuje 6-calowy ekran dotykowy. Drugie urządzenie - E101 - ekran o przekątnej 10 cali. Oba urządzenia oferowane będą z dołączonym rysikiem, który wykorzystując technologię rezonansu elektromagnetycznego (EMR), umożliwi swobodne przygotowywanie notatek na cyfrowych stronach.

4 / 9

Nowy, tani dysk SSD Kingstona

Obraz

Użytkownicy komputerów PC mogą znacznie wydłużyć żywotność swoich maszyn oraz wyraźnie podnieść ich wydajność, stosując nowy dysk Kingstona jako systemowy i zachowując dotychczasowy dysk twardy jako magazyn plików. Dodatkowo, firma planuje wprowadzenie podwójnych zestawów, umożliwiających budowę systemów RAID, co umożliwi osiągnięcie jeszcze lepszej wydajności komputerów i stacji roboczych.

5 / 9

Nowe odtwarzacze Blu-Ray Samsunga

Obraz

Fani rozrywki po raz pierwszy mogą cieszyć się filmami w 3D dzięki odtwarzaczowi BD-C6900, który zapewnia dodatkowo wielokanałowy dźwięk przestrzenny. Odtwarzacz jest kompatybilny z telewizorami HD w formacie 3D oraz najnowszymi standardami 3D dla Blu-ray. Dzięki półprzeźroczystej obudowie urządzenia, możemy zobaczyć, jak płyta obraca się podczas odtwarzania.

6 / 9

Smartfon z rzutnikiem Pico

Obraz

Pomysły na komórki z wbudowanym mikroprojektorem już od jakiegoś czasu krążą w Sieci i wypływają przy różnych okazjach, ale na razie takiego telefonu kupić się nie da. Koncern elektroniczny LG, który zaprezentował właśnie smartfon Expo z systemem Windows Mobile, zamierza to zmienić. Projektor Pico nie został wbudowany, lecz towarzyszy mu jako osobne akcesorium, które można umocować na tylnej ściance aparatu. Zestaw ma kilka centymetrów grubości – jest trochę nieporęczny i nie da się go wsadzić do kieszeni.

7 / 9

Trójwymiarowy projektor CF3D LG

Obraz

Wszechstronny CF3D to pierwszy na świecie trójwymiarowy, jednosoczewkowy projektor o zaskakującej jasności 2500 ANSI lumenów i wysokim współczynniku kontrastu 7000:1. Aby zapewnić większą płynność obrazu, model ten wzbogacono o funkcję TruMotion 120 Hz, stosowaną dotychczas tylko w płaskich telewizorach HD.

8 / 9

Nowy smartfon Google'a - Nexus One

Obraz

Telefon, wyjątkowo cienki i lekki, wyposażony jest w ekran dotykowy i system operacyjny Android, będący własnością Google'a. Produkowany jest we współpracy z tajwańską firmą HTC. Nexus One ma m. in. kamerę z fleszem LED, system nawigacji GPS, kompas, czujnik oświetlenia ekranu i system rozpoznawania głosu. Pamięć telefonu, wynoszącą 512 MB, można rozbudować do 32 GB.

9 / 9

Nowe aparaty Samsunga

Obraz

Pod względem funkcjonalnym szczególnie rozbudowany jest Samsung ST5500, który oferuje zintegrowaną łączność Wi-Fi (dostępne tylko w sieciach, gdzie nie jest wymagana weryfikacja) oraz ekran dotykowy WVGA AMOLED o przekątnej 3,7 cala. W modelu ST5000 wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,5 cala. ST5500 został wyróżniony podczas targów CES 2010 nagrodą za innowacyjność (Innovation Award).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)