1. grudnia Centertel chce wystartować z ofertą CDMA

1. grudnia Centertel chce wystartować z ofertą CDMA

1. grudnia Centertel chce wystartować z ofertą CDMA
05.11.2008 18:55, aktualizacja: 06.11.2008 15:43

Centertel, który do końca 2009 roku zainwestuje w radiowy dostęp do internetu w technologii CDMA 500 mln zł, liczy na duży wzrost liczby klientów dzięki tej usłudze. Na celowniku jest ponad 2 mln gospodarstw domowych, które jeszcze nie mają dostępu do internetu - poinformowała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes należącej do Grupy TP spółki.

_ Z ofertą CDMA chcemy wystartować 1 grudnia. Za relatywnie nieduże pieniądze, cena będzie bowiem porównywalna z ceną sprzedawanej +neostrady+, każdy Polak będzie miał dostęp do internetu. Będziemy przede wszystkim tam, gdzie internet nie był do tej pory dostępny _ - powiedziała prezes w wywiadzie dla PAP.

_ Potencjalny rynek do zagospodarowania to ponad 2 mln gospodarstw domowych, które jeszcze są pozbawione dostępu do internetu. Uruchomienie dostępu przez CDMA powinno się przełożyć na istotny wzrost liczby klientów szerokopasmowego dostępu do internetu. Nie po to inwestujemy duże kwoty, żeby nam się to nie zwróciło _ - dodała.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do końca 2008 roku Centertel obejmie zasięgiem radiowego dostępu do internetu na bazie CDMA (Code Division Multiplexing Access) 50% Polaków, a do końca 2009 roku blisko 100% populacji. Po trzech kwartałach Grupa TP miała łącznie ponad 2,3 mln klientów szerokopasmowego dostępu do internetu. Z tego 70 tys. klientów stacjonarnego dostępu do internetu oferowanego przez Centerel na łączach TP na bazie BSA. W tym roku możliwe jest też uruchomienie przez Centertela usług telefonii stacjonarnej na łączach TP na bazie WLR.

_ Mamy przygotowaną ofertę na WLR. Jednak Grupa TP cały czas liczy, że sprawa kalkulacji kosztów zostanie przez regulatora zaakceptowana i TP będzie mogła sprzedawać dostęp do sieci powyżej kosztów, a nie ze stratą jak obecnie _ - powiedziała Piotrowska-Oliwa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)