5 miliardów użytkowników Facebooka w 2030 roku

 
Źródło: CHIP | 2016-02-08 (07:45) | 1 opinia
drukuj a a a

(fot. pdpics.com)

Już teraz Facebook nie ma konkurenta, który mógłby się z nim równać pod względem popularności. Ale plany Marka Zuckerberga są znacznie ambitniejsze.

Niedawno, bo 4 lutego, obchodziliśmy 12 urodziny Facebooka (tak, to już 12 lat!), podając przy okazji parę imponujących liczb. Liczba jego aktywnych użytkowników zbliża się do 1,6 miliarda, a trzeba do tego doliczyć inne grupy (niekoniecznie rozłączne), takie jak 900 milionów użytkowników WhatsApp'a, 800 milionów osób korzystających z Messengera czy 400 milionów Instagramowców.

Wygląda jednak na to, że Zuckeberg, czyli założyciel i równocześnie osoba kierująca rozwojem Facebooka, nie stawia przed wymienionymi wyżej liczbami słówka "aż", wymieniając je na słowo "tylko". Bo według planów, o których opowiedział, w 2030 roku liczba użytkowników portalu społecznościowego Facebook sięgnąć ma aż 5 miliardów osób.

Jak Facebook chce osiągnąć taki postęp, zapewne równoznaczny z faktem włączenia do tej sieci niemal każdego mieszkańca naszej planety, nie licząc dzieci (przewidywana liczba mieszkańców Ziemi w 2030 roku to 8,5 miliarda)?  Zuckerberg zdradza, że planowane jest pogłębianie współpracy z rządami państw na całym świecie, prawdopodobnie powiązane z ofertą bezpłatnego internetu (sieć oparta na dronach?) dostarczanego nawet w najbardziej niedostępne zakątki globu. Do tego dojść ma także współpraca z innymi ważnymi markami i koncernami oraz popularyzacja programu Internet.org.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tysiące iPhone'ów 6 zamieniły się w śmieci


Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 1 50%
nie 1 50%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
0
~Arek 2016-02-08 (13:23) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 11 minut temu

To ciekawe, bo moi znajomi masowo kasują konta i wypisują się z tego dziadostwa. A są to ludzie po kierunkach technicznych, prawie, psychologii. Jak widać konta tam mają tylko pospolici ludzie. Nikt świadomy nie trzyma tam konta. Ani też nikt ze światowych elit czy ich dzieci. Uwaga nr 1, konkurentem dla FB jest chociażby rosyjski vkontakte. Za pomocą którego można dzielić ze znajomymi treści multimedialne na wzór serwisu youtube. Uwaga nr 2, Zuckerberga wcale nie jest założycielem tego serwisu. Ten serwis założyły agencje wywiadowcze z kilku krajów.

odpowiedz

Programy do pobrania: