Facebook wprowadzi kolejne zmiany. Wciąż nie zobaczysz wszystkich postów

 
Źródło: WP | 2016-02-02 (10:57) | 22 opinii
drukuj a a a

(fot. chip.pl)

Od dawna wiadomo, że to Facebook wie lepiej, co chcemy czytać, co oglądać i z kim mieć kontakt. Ingerencja w nasze preferencje jest dość duża – serwis podsuwa nam pod nos te posty, które zdaniem portalu są dla nas potencjalnie atrakcyjne. Przez to nie mamy dostępu do wszystkiego, co udostępniają nasi znajomi. A to dopiero początek, bo Facebook zapowiada kolejne zmiany w swoim algorytmie.

Facebook, na podstawie naszej aktywności, interakcji, czasu spędzanego na przeczytanie danego posta, sam decyduje o tym, czy kolejne publikowane przez naszych znajomych newsy będą dla nas interesujące. Z jednej strony nasza tablica jest mniej zaśmiecona i rzekomo widzimy tylko to, co mogłoby nas interesować, ale z drugiej – jesteśmy pozbawieni pozostałych informacji, które jednak mogłyby okazać się dla nas ciekawe.

Pewnym wyjściem jest skorzystanie z opcji Aktualności > Najnowsze, ale i tu nie mamy dostępu do pełnej zawartości feedu. Z tym musimy się pogodzić. Nowości, które teraz zapowiada Facebook, bazują na dotychczasowych interakcjach użytkowników i ankiecie, jaka została przeprowadzona na dziesiątkach facebookowiczów. Analizując zebrane dane zdecydowano się na wprowadzenie kolejnych zmian. Od teraz jeszcze bardziej potencjalnie atrakcyjne posty będą wyświetlane na samym początku listy postów. Mimo zapewnień, że zmiany nie będą zauważalne, ale problem pojawia się w słowie interakcja. Otóż, algorytm będzie brał pod uwagę to, co chętniej komentujemy, lajkujemy czy udostępniamy. Nie jest tajemnicą, że użytkownicy Facebooka dzielą się na różne grupy, które charakteryzują się zupełnie innym sposobem korzystania z serwisu. Są lajkożebraki, którzy robią wszystko by być zauważonym, bombardują postami i liczą na dziesiątki polubieni i komentarzy, są osoby, które z FB korzystają sporadycznie i ich interakcja często jest równa zeru, a także osoby, które regularnie przeczesują posty na Facebooku, ale nie wchodzą w żadne (lub niemal żadne) interakcje. Jak sobie z tym poradzi nowy algorytm?

Facebook przyznaje, że wraz ze zmianami można będzie zauważyć wzrosty lub spadki zasięgów postów w niektórych przypadkach. Jesteśmy ciekawi co sądzicie o sukcesywnie wprowadzanych kolejnych nowościach od Zuckerberga. Rzeczywiście ułatwiają, uatrakcyjniają korzystanie z serwisu czy raczej utrudniają? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.


SŁK-WP

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 4 7.69%
nie 48 92.31%

Opinie (22)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

45
6
~ada 2016-02-02 (15:35) 7 miesięcy 25 dni 22 godziny i 20 minut temu

ja nie mam f i jest mi dobrze!!! po co ma mnie ktoś oglądać!!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
2
~Ciacho 2016-02-02 (20:50) 7 miesięcy 25 dni 17 godzin i 5 minut temu

Ja odkrylem serwis eciacho.pl jak sie jeszcze postaraja z apka na smartfony to zajebiscie. Tez jestem juz eciacho :)

odpowiedz

3
4
~eme-rytka 2016-02-02 (15:54) 7 miesięcy 25 dni 22 godziny i 1 minutę temu

Korzystam z fb mało aktywnie, oglądam-czytam to, co umieszczają moi znajomi. Niestety od dłuższego czasu jestem " zalana " jakimuś informacjami, których sobie nie życzę. To miał być "komunikator" między mną a bliższymi i dalszymi znajomymi. Dlaczego ktoś wciska mi na siłę czym mam się interesować. Z int. poruszam się delikatnie mówiąc, mało biegle. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tych niechcianych informacji? Proszę o radę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
0
~Maciek 2016-02-02 (20:24) 7 miesięcy 25 dni 17 godzin i 31 minut temu

Porzuciłem ten syfiasty serwis. Pojawiło się w nim za dużo hejtu, reklam, oraz marnej jakości postów. Ponadto Facebook mocno nas inwigiluje, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. To taka chwilowa kilkuletnia moda, za chwilę będzie spory ruch odwrotny z tego miejsca, a wiele Waszych prywatnych zdjęć, postów i danych pozostanie do dyspozycji obcego podmiotu.

odpowiedz

0
6
~Anonim 2016-02-02 (18:44) 7 miesięcy 25 dni 19 godzin i 11 minut temu

serwis facebook to nie jest miejscse dla dzieci,osób nie pełno letnich,dyrektorek,dyrektorów i osub niepełnosprawnych te osoby nie powinny wogóle miec juz nigdy tego serwisu karzydy kto z niego ozysta wchodzi na własna odpowiedzialnosc pisąc z kim dając swoje zdjecia itd

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
15
~Gerry 2016-02-02 (16:26) 7 miesięcy 25 dni 21 godzin i 29 minut temu

Tylko debile i babiarze obserwujący i podrywający dziewczyny zakładają fejsbuka. Normalnemu człowiekowi coś takiego nie jest potrzebne. Pomijam tu mlodziutką młodzież - oni zakładają bo to jeszcze taki głupi wiek. Ale dorośli ludzie bawiący się w podglądanie i publikowanie to jakaś głupota totalna.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
12
~Jerzy29 2016-02-02 (15:26) 7 miesięcy 25 dni 22 godziny i 29 minut temu

Czy ktoś wie jak się można skontaktować z administratorami FB ? Kilka dni temu, ktoś wszedł na moje konto i zmienił jego nazwę. Poza tym nic nie zostało zmienione. W ten sposób straciłem wszystkich znajomych a stara nazwa mojego konta jest niewidoczna. Zmieniłem hasło i próbowałem przywrócić poprzednią nazwę ale nie mogę, bo nazwę można zmienić raz na 60 dni. Dwukrotnie wysłałem zapytanie co mam z tym zrobić ale bez żadnego odzewu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
3
~iza 2016-02-02 (14:46) 7 miesięcy 25 dni 23 godziny i 9 minut temu

"Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal".I tyle ;)

odpowiedz

Programy do pobrania: