Zobacz ćwiczenia jednostki GROM przed szczytem NATO

Strona głównaZobacz ćwiczenia jednostki GROM przed szczytem NATO
06.07.2016 09:45
Zobacz ćwiczenia jednostki GROM przed szczytem NATO

Żołnierze GROM-u ćwiczyli odbijanie zakładników z autobusu tuż przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Na miejscu pojawił się również śmigłowiec. Komandosi realizowali różne warianty, które można zastosować w tego typu sytuacji. Szczyt NATO odbędzie się na Stadionie Narodowym 8 i 9 lipca.

JW GROM przygotowana jest do prowadzenia szerokiej gamy operacji specjalnych: działań ratunkowych, akcji bezpośrednich i działań antyterrorystycznych. Zamysłem naczelnym jest szeroka gama operacji ratunkowych, szczególnie na terytoriach wrogich państw, oraz innych objętych np. wojną. Jej tworzenie rozpoczęto w 199. r., dzięki pomocy Amerykanów, wykorzystując najlepsze doświadczenia zagraniczne, zwłaszcza USA, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Jednostki, do których można porównać JW GROM pod względem przeznaczenia, to amerykańskie Delta Force, SEALs DEVGRU – Naval Special Warfare Development Group, brytyjska SAS czy izraelski Sayeret Matkal.

GROM jest współodpowiedzialny za ochronę oficjeli podczas warszawskiego szczytu NATO. Wraz z innymi służbami ma zapewnić bezpieczeństwo szczytu i zareagować z wyprzedzeniem na potencjalne niebezpieczeństwa.

Żródło: X-news, WP

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)