Wiadomości
05-06-2012 (13:35)

Zobacz, co zrobili z martwym kotem

Strata ukochanego futrzaka może być traumatycznym przeżyciem dla wielu z nas. Jak sobie poradzić z tą ciężką sytuacją? Możesz iść do psychologa, albo pójść w ślady jednego z holenderskich artystów. Postanowił on upamiętnić swojego kota w dość oryginalny sposób – zmienił go w helikopter.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz, co zrobili z martwym kotem

Niektórzy są tak zżyci ze swoimi zwierzakami, że chcieliby za wszelką cenę zatrzymać je przy sobie. Zamiast zwykłej kremacji lub zakopania w ogrodzie woleliby wypchać pupila, aby zachować go w domu. Dla artysty to jednak zbyt banalne. Bart Jensen, artysta z Danii, poszedł o krok dalej i zaszalał. Postanowił upamiętnić go w dość oryginalny sposób.

Po tym jak jego kot został śmiertelnie potrącony przez samochód, zmienił futrzaka w cyborga. Kot wabił się Orville, na cześć pierwszego lotnika Orville'a Wrighta. Podobno największym marzeniem zwierzęcia było latanie - chciał wzbić się wysoko i szybować z ptakami. Holender postanowił spełnić jego fantazje. We współpracy z modelarzem Arienem Beltmanem postanowili zmienić martwego kota w prawdzie dzieło sztuki. Wypchali zwłoki kota i połączyli je ze zdalnie sterowanym helikopterem. Trzeba przyznać, iż to bardzo ciekawa konstrukcja.

Projekt o nazwie Orvillecopter i został zaprezentowany na festiwalu KunstRAI w Amsterdamie. Jak twierdzi sam artysta, teraz jego kot ma możliwość spełniania swoich marzeń. Jednak naszym zdaniem, osiem na dziesięć kotów, po śmierci wolałoby pozostać na ziemi.

SW

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.