ycipk-1dc3zt

Znamy zwycięzców krajowych finałów Imagine Cup 2015

Poznaliśmy zwycięzców krajowych finałów Microsoft Imagine Cup 2015, którzy będą reprezentować Polskę podczas światowych półfinałów tego największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów. Wśród drużyn, które zaprezentowały projekty o najwyższym potencjale biznesowym znalazły się: Toast and Brains z projektem Photon, Serious English Name z grą Bandbarian oraz Smart mirrors z rozwiązaniem o tej samej nazwie. Po raz pierwszy w historii polskiej edycji konkursu już podczas prezentacji rozwiązań aż trzy zespoły otrzymały propozycje finansowania swoich projektów. Fundusz inwestycyjny Zernike Meta Ventures przeznaczył na ten cel w sumie ponad milion złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy zwycięzców krajowych finałów Imagine Cup 2015
(Materiały prasowe)
ycipk-1dc3zt

W Imagine Cup 201. szczególny nacisk położono na biznesowy aspekt studenckich projektów, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w dodatkowych aktywnościach dla uczestników konkursu (m.in. szkoleniach z zakresu opracowania strategii komercjalizacji projektu), jak również nagrodach ufundowanych przez partnerów konkursu, obejmujących nagrody pieniężne, wsparcie biznesowe czy płatne staże.

Toast and Brains – drużyna narodowa w kategorii World Citizenship

„Jesteśmy zaszczyceni, że zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii Projekty Społeczne. Dzięki temu otrzymaliśmy potwierdzenie, że świat rzeczywiście potrzebuje naszego Photona. Dziś będziemy jeszcze świętować i grać na zdobytym Xboxie, jednak zaraz po powrocie do domu zakasujemy rękawy i bierzemy się do dalszej pracy, aby jak najlepiej przygotować się do światowych półfinałów Imagine Cup”. – powiedział Marcin Joka z zespołu Toast and Brains.

ycipk-1dc3zt

Drużyna Smart mirrors okazała się niekwestionowanym liderem tegorocznych finałów krajowych, zdobywając aż sześć nagród. Studenci z Poznania i Warszawy stworzyli rozwiązanie przeznaczone dla motocyklistów. Dzięki telefonowi umieszczonemu w obszarze klatki piersiowej, specjalnej aplikacji oraz konstrukcji lusterek, kierowca motocykla nie musi już dopasowywać ustawienia lusterek w zależności od pozycji ciała –. dzieje się to automatycznie. Kiedy osoba prowadząca jednoślad pochyla się mocniej przy większej prędkości, aplikacja znajdująca się w telefonie ustawia lusterka w odpowiedniej pozycji, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.

Podobnie jak w poprzednich latach, współorganizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki. Partnerem technologicznym została firma Comarch, a dodatkowo konkurs wspierają: Agencja Rozwoju Przemysłu, Artifex Mundi, Billennium, ILC oraz fundusz Zernike Meta Ventures. Uczestników 13. edycji Imagine Cup oceniał nowy kapitan konkursu Imagine Cup – Waldemar Sielski – pierwszy prezes i założyciel Microsoft w Polsce.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1dc3zt

ycipk-1dc3zt
ycipk-1dc3zt