Trwa ładowanie...
d1ap9sy

Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie w ten weekend. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki

Zaczęła się jesień - nie tylko kalendarzowa, o czym świadczyć może pogoda za oknem. Wraz z nową porą roku pojawia się pytanie: kiedy trzeba przestawić zegarki. Podpowiadamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na zimowy 2019. Przestawianie zegarków wkrótce przejdzie do historii
Zmiana czasu na zimowy 2019. Przestawianie zegarków wkrótce przejdzie do historii (Pixabay.com, Fot: public domain)
d1ap9sy

Spokojnie, jeszcze nie teraz. Zmiana z czasu letniego na zimowy nastąpi w ostatni weekend października. W nocy z soboty 26 na niedzielę 27 października 2019 r. przesuniemy wskazówki z godziny 3:00 na 2:00.

Zmiana czasu na zimowy. Po raz ostatni?

Najbliższa zmiana czasu dla wielu będzie przygnębiająca. Dla Polaków czas letni to ulubiony okres. Z badań CBOS na zlecenie MPiT wynika, że 80 proc. ankietowanych domagających się zniesienia zmiany czasu uważa, że powinniśmy zostać przy czasie letnim. Na stałe.

d1ap9sy

Wiele wskazuje na to, że właśnie tak się stanie. W marcu br. unijni parlamentarzyści zdecydowali, że ostatnia zmiana czasu w Europie odbędzie się najpóźniej w październiku 2021 r. Większość państw Unii planuje zostać przy czasie letnim. Polska - jak zaznaczał w rozmowie z money.pl Ryszard Czarnecki, europarlamentarzysta PiS - także jest w tym gronie.

Zmiana czasu na zimowy korzystna dla organizmu

Chociaż Polacy wolą czas letni, to "naturalnym" jest dla nas czas zimowy - mówił w rozmowie z PAP dr n.med. Michał Skalski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

d1ap9sy

Podziel się opinią

Share
d1ap9sy
d1ap9sy
Więcej tematów